TikTok banuje konta w Myanmarze, próbując powstrzymać rozprzestrzenianie się brutalnych filmów

TikTok twierdzi, że „agresywnie zbanował” wiele kont i urządzeń w Birmie, próbując ograniczyć dezinformację i rozpowszechnianie brutalnych filmów na swojej platformie.

Reszta świata poinformowała, że ​​żołnierze rządowi w Birmie opublikowali setki filmów na TikTok od czasu przejęcia władzy przez wojsko w lutym. Filmy obejmują zarówno tradycyjną propagandę prorządową, dezinformację mającą na celu zmylenie protestujących, jak i groźby ze strony żołnierzy z bronią. TikTok usunął niektóre filmy na początku tego miesiąca po doniesieniach mediów o wzroście mowy nienawiści i gróźb w narodzie Azji Południowo-Wschodniej. Reszta świata donosi jednak, że krótka platforma wideo przyznała, że ​​nie działała wystarczająco szybko, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się groźnych filmów i innych brutalnych treści.

Podczas gdy demonstranci nadal protestują przeciwko zamachowi stanu z 1 lutego, w Birmie zginęło ponad 200 osób, podał Reuters. „Promowanie nienawiści, przemocy i dezinformacji nie ma absolutnie żadnego miejsca w TikTok” – powiedział rzecznik firmy w oświadczeniu przesłanym do The Verge. „Kiedy zidentyfikowaliśmy szybko narastającą sytuację w Myanmarze, szybko rozszerzyliśmy nasze dedykowane zasoby i zintensyfikowaliśmy wysiłki w celu usunięcia treści naruszających zasady. Zdecydowanie zbanowaliśmy wiele kont i urządzeń, które zidentyfikowaliśmy, promujących niebezpieczne treści na dużą skalę ”.

Rzecznik dodał, że TikTok „będzie nadal dokonywać znacznych inwestycji w odpowiedzi na nowe zagrożenia, aby TikTok w Myanmarze był bezpieczną platformą”. Aktywiści i obrońcy praw powiedzieli reszcie świata, że ​​wykorzystanie TikTok do szerzenia rządowej propagandy w Birmie ma podobieństwa do sposobu, w jaki armia tego kraju wykorzystywała Facebooka do podsycania przemocy i nawoływania do nienawiści wobec mniejszości Rohingya w tym kraju na początku 2010 roku. W lutym Facebook poinformował, że zakazuje Tatmadaw – wojskom Birmy – i innym podmiotom kontrolowanym przez państwo dostępu zarówno do Facebooka, jak i Instagrama.

Źródł0: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?