TikTok zmienia głos przy zamianie tekstu na mowę po złożeniu pozwu aktora

TikTok zmienił głos w swojej funkcji zamiany tekstu na mowę, zaledwie kilka tygodni po tym, jak aktor twierdzący, że jest oryginalnym głosem, złożył pozew, twierdząc, że nigdy nie zgodziła się na pojawienie się w aplikacji.

Nowy głos pojawił się w TikToksie w ciągu ostatniego dnia – często w filmach ludzi komentujących zmianę. Brzmi nieco bardziej energetycznie i optymistycznie, tworząc zupełnie inny klimat niż zabawna monotonia poprzedniego głosu. Ta funkcja umożliwia użytkownikom TikTok wpisywanie tekstu, a następnie odczytywanie go na głos w swoich filmach i często jest używana jako narrator.

Ten nowy głos wydaje się być odpowiedzią na pozew wniesiony przeciwko właścicielowi TikTok ByteDance na początku tego miesiąca. Aktorka głosowa Bev Standing twierdziła, że ​​była głosem stojącym za funkcją zamiany tekstu na mowę w TikTok i że nigdy nie zgodziła się na współpracę z firmą.

Standing powiedział, że zrobiła nagrania głosowe przeznaczone do tłumaczenia, ale nie wyraziła zgody na użycie swojego głosu poza tym konkretnym przypadkiem. Pozew dotyczy anglojęzycznego głosu używanego w Ameryce Północnej. Filmy nagrane przed zmianą nadal mają stary ton. TikTok nie skomentował jeszcze pozwu Standinga ani nowego głosu. Jednak zmiana z tego tygodnia sugeruje, że firma traktuje jej pozew poważnie.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?