REKLAMA

TOP 10 aplikacji na Samsung Smart TV

Polacy coraz chętniej korzystają z aplikacji dostępnych w Samsung Smart TV. Ostatnie 12 miesięcy to dwukrotny wzrost użytkowania najpopularniejszych platform. W TOP 10 znaleźli się zarówno najwięksi globalni gracze typu Netflix czy YouTube, jak i rodzime serwisy, np. Player.pl i ipla.

  • Dominacja Smart TV ma wymiar globalny – 8 na 10 telewizorów sprzedawanych na świecie należy do tej kategorii[1].
  • Jak wynika z najnowszego badania Wavemaker VideoTrack[2] ponad 10 mln dorosłych Polaków z dostępem do Internetu aktywnie korzysta ze Smart TV. Modele Samsung wiodą prym w kategorii telewizorów podłączonych do sieci z 42% udziałem w rynku.
  • HBO GO, ipla, Netflix, Player.pl, Prime Video, Rakuten TV, Spotify, TVN24 GO, TVP VOD, YouTube to lista TOP 10 aplikacji, z których w 2020 roku użytkownicy Samsung Smart TV korzystali dwa razy częściej niż w roku 2019.

Dziś telewizor Smart TV stał się już standardem. Obecnie 75 procent nowych telewizorów Samsung jest podłączonych do Internetu. Nie da się ukryć, że ostatnie 12 miesięcy znacząco wpłynęło na preferencje i potrzeby ludzi na wielu płaszczyznach, także w kwestii dostępu do rozrywki czy nowej roli domowych ekranów.

REKLAMA

10 najpopularniejszych aplikacji w Samsung Smart TV

W 2020 pojęcie kina domowego nabrało nowego, wręcz dosłownego znaczenia, a platformy VOD odegrały tu kluczową rolę. Nowe premierowe serie czy filmy debiutowały właśnie w sieci, a najwięksi rynkowi gracze rozwijali także produkcje własne.

Wśród dziesięciu najpopularniejszych aplikacji na Samsung Smart TV większość stanowią właśnie platformy oferujące wideo na żądanie, a są to ( w porządku alfabetycznym) HBO GO, ipla, Netflix, Player.pl, Prime Video, Rakuten TV, TVN24 GO, TVP VOD, YouTube. Jedyny wyjątek w tym zestawieniu stanowi aplikacja Spotify, która w modelu subskrypcyjnym daje dostęp do muzyki i podcastów. To właśnie z tych aplikacji użytkownicy Samsung Smart TV korzystali w 2020 roku najczęściej – 100 proc. wzrostu rok do roku.

Telewizor to nie tylko telewizja

Smart TV z logo Samsung to nie tylko telewizor podłączony do Internetu. To koncept, który obejmuje szereg elementów składających się na wrażenia z codziennego użytkowania. Począwszy od pierwszej konfiguracji, przez opcje personalizacji, aż po integrację z urządzeniami mobilnymi czy sprzętem domowym.

Sercem inteligentnych telewizorów Samsung jest system Tizen, który uznawany jest za jeden z najbardziej stabilnych, rozbudowanych i przyjaznych. W połączeniu z ogromną biblioteką aplikacji, widzowie mogą przenosić się do filmowo-serialowego świata na własnych zasadach, zawsze kiedy chcą z niezmiennie wysoką jakością, o którą w tym roku zadba nowa linia produktów Samsung Neo QLED.

Nowe telewizory Neo QLED i QLED umożliwią nie tylko sterowanie inteligentnymi domowymi urządzeniami za pośrednictwem aplikacji Smart Things, ale także ułatwią pracę. Dzięki Google Duo użytkownicy będą mogli używać telefonu, by nawiązać wysokiej jakości wideorozmowę, w której udział może brać nawet do 32 osób – niezależnie od systemu operacyjnego jakiego używają. Aplikacja Google Duo umożliwia prowadzenie wideorozmów bezpośrednio przez dodatkową, podłączaną do telewizora przez USB inteligentną kamerę. Oferuje ona m.in. możliwość automatycznego przybliżania i oddalania obrazu, dzięki czemu uczestnik rozmowy ma odpowiednią wielkość, a obraz zawsze pozostaje ostry.

Kolejnym rozwiązaniem w telewizorach Samsung Neo QLED jest funkcja PC on TV umożliwiająca podłączenie komputera do telewizora. Korzystając z ekranu telewizora, do którego podłączone są mysz i klawiatura, można efektywniej pracować bądź uczyć się z domu. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mogli już niedługo bezpośrednio korzystać z MS Office 365 w przeglądarce internetowej telewizora, aby tworzyć i edytować dokumenty. Wystarczy na komputerze zainstalować aplikację Easy Connection i zalogować się na swoje konto Samsung – telewizor automatycznie połączy się z PC, umożliwiając wygodną pracę z domowego salonu.

Telewizory Samsung gotowe na standardy jutra

30 czerwca 2022 roku nastąpi zmiana standardu nadawania cyfrowej telewizji naziemnej. Dlatego wybierając telewizor, warto zawczasu mieć pewność, że jest on zgodny z nowym standardem odbioru. Dzięki DVB-T2 uzyskamy m.in. wyższą jakość obrazu, która w odniesieniu do dużych ekranów jest szczególnie ważna. W przypadku telewizorów firmy Samsung model nie ma znaczenia, bowiem wszystkie telewizory z 2020 roku oraz wszystkie nowe, a wśród nich Samsung Neo QLED i QLED spełniają wymogi tego standardu.

REKLAMA

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo