Twitch – streamerzy tracą miliony obserwujących oraz widzów za sprawą botów!

Boty to znany problem Twitcha, platformy strumieniowej należącej do firmy Amazon, który znalazł miliony takich kont i teraz się nimi zajmuje, co może wpłynąć na statystyki niektórych streamerów.

Twitch odkrył 7,5 miliona botów – firma opublikowała tweeta w środę. Boty obserwujące służą do poprawy liczby obserwujących streamerów, podczas gdy boty-widzów zawyżają aktualną liczbę widzów oglądających transmisję, co może zwiększyć szanse na odkrycie kanału na platformie. Twitch twierdzi, że będzie egzekwować swoje warunki świadczenia usług na tych kontach botów, w tym podejmując kroki prawne, jeśli to konieczne, co może obniżyć liczbę obserwujących i widzów kanału w nadchodzących dniach.

Zobacz również: Twitch będzie banował użytkowników za zachowania poza platformą!

Podczas gdy niektórzy streamerzy chcący zwiększyć swoje wyświetlenia mogą kupować te boty widzów i obserwatorów w mniej znanych miejscach w Internecie, są użytkownicy, którzy używają tych botów do trollowania niektórych kanałów. Cały proceder zdaje się zmierzać ku końcowi i rodzi pewne pytanie – jak mocno streamerzy odczują skutki po przeprowadzonej „czystce” w wykonaniu Twitcha?!

Źródło: cnet

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?