Valve pracuje nad konsolą podobną do Nintendo Switch

Valve stara się trzymać swoje projekty w dość dużej tajemnicy. Jeśli najnowszy raport jest prawdziwy, firma może doprowadzić do dużej zmiany w grach komputerowych.

Właściciel Steam tworzy urządzenie do gier na PC podobne do Nintendo Switch, według Wired we wtorek. Dostępnych jest kilka szczegółów na temat tego nowego sprzętu, ale ostatnia aktualizacja Steam dodała we wtorek fragment kodu znaleziony przez twórcę SteamDB Pavela Djundika, odnoszący się do nowego kontrolera o nazwie SteamPal. Wired zwrócił również uwagę na komentarze, które Gabe Newell, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Valve, przedstawił na początku miesiąca plany, które zostaną ogłoszone pod koniec roku.

Zobacz również: SteelSeries przedstawia linię Prime

Valve nie byłaby pierwszą firmą, która wpadłaby na Nintendo Switch. W zeszłym roku firma Alienware zaprezentowała swój prototyp Concept UFO na targach CES. Urządzenie podobne do Switch może grać w gry Windows i może być odtwarzane zarówno na urządzeniu przenośnym, jak i po usunięciu bocznych łopatek, tworząc kontroler. Ale od czasu ujawnienia Alienware nie podał jeszcze żadnych innych szczegółów.

Źródło: cnet

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?