Android 12 z trybem dla graczy!

Dzięki wcześniejszym doniesieniom wiemy, że Android 12 ma oferować tryb obsługi jedną ręką, a teraz dowiadujemy się też o kolejnych funkcjonalnościach.

Najciekawiej w nowej wersji Androida o nazwie kodowe Snow Cone zapowiada się wbudowany w system tryb Game Mode znany wcześniej między innymi ze smartfonów Samsunga. Tryb dla graczy będzie przede wszystkim udogodnieniem podczas rozgrywki. Game Mode ma być uruchamiany wraz z przystosowanymi do tego tytułami, dzięki czemu program będzie mógł zarządzać jasnością ekranu, a także wyciszyć powiadomienia czy połączenia przychodzące.

Zobacz również: Huawei P50 – nowe informacje oraz prawdopodobna data premiery!

Android 12 ma także oferować zmodyfikowany system obracania ekranu. Obecnie ekran zmienia orientację na podstawie zbudowanego w telefon żyroskopu, a to nie zawsze działa komfortowo. Nowy system dodatkowo wspomóc ma się jeszcze widokiem z przedniej kamerki, która będzie odczytywać położenie twarzy użytkownika.

Kolejna nowość to przełącznik szybkiej zmiany jasności ekrany, choć nie za wiele wiemy, na czym ma to polegać. Więcej informacji na temat innych funkcjonalności Androida 12 powinno ukazać się na dniach, gdy zostanie udostępniona pierwsza wersja do testów.

Źródło: xda-developers.com

Redaktor działu Gaming i Mobile

Kontakt: m.chrzczonowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?