Android wykorzysta mimikę Twojej twarzy do sterowania telefonem

Google opracowuje nową funkcję ułatwień dostępu dla Androida, która umożliwia sterowanie telefonem za pomocą wyrazu twarzy, takiego jak uśmiech lub uniesione brwi, donosi XDA Developers.

Według programistów XDA, mimika twarzy (w tym patrzenie w lewo, w prawo lub w górę) może być używana do uzyskiwania dostępu do wielu elementów sterujących, od przewijania, powrotu do ekranu głównego lub przeglądania szybkich ustawień lub powiadomień. Zrzuty ekranu pokazują, że możesz dostosować czułość oprogramowania podczas rozpoznawania wyrażeń, co powinno ograniczyć ryzyko przypadkowych aktywacji. Jest jednak również ostrzeżenie, że funkcja może być energochłonna.

Zobacz również: Nowy rok szkolny z nowym sprzętem od Huawei

W ostatnich wydaniach Android otrzymał szereg funkcji ułatwień dostępu, które podobnie jak te elementy sterujące wyrazem twarzy, mają na celu ułatwienie korzystania z telefonów osobom niepełnosprawnym. Na przykład zeszłoroczny Android 11 dostarczył ulepszenia funkcji sterowania głosowego systemu operacyjnego. Wcześniej w tym roku firma Google wydała zbiór innych aktualizacji ułatwień dostępu, w tym konfigurowalne „Bloki akcji”, które pozwalają użytkownikom przypisywać niestandardowe działania do dużych przycisków ekranowych.

Pojawienie się nowej funkcji wraz z najnowszą wersją beta systemu Android 12 sugeruje, że zostanie ona oficjalnie uruchomiona w ramach aktualizacji systemu operacyjnego jeszcze w tym roku.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?