WhatsApp umożliwi przesyłanie historii między iOS a Androidem

WhatsApp dodaje możliwość zabrania ze sobą historii czatów po przejściu z iOS na Androida — w tym wszystkich notatek głosowych, zdjęć i rozmów. Od dawna plotkowana funkcja została ogłoszona podczas dzisiejszej premiery Samsunga i początkowo obejmie transfery z iOS do nowych telefonów Z Fold 3 i Z Flip 3 firmy oraz innych telefonów Samsung „w nadchodzących tygodniach”.

Ostatecznie funkcja obejmie wszystkie transfery między telefonami z systemem iOS i Android, choć nie jest jasne, kiedy będzie dostępna na wszystkich urządzeniach. Nowa funkcja powinna pomóc rozwiązać jeden z najbardziej frustrujących elementów WhatsApp, a mianowicie fakt, że nigdy nie było oficjalnie możliwe przenoszenie historii czatów między mobilnymi systemami operacyjnymi. Jeśli zdecydujesz się korzystać z funkcji kopii zapasowej w chmurze WhatsApp, historie czatów iOS będą przechowywane w iCloud, podczas gdy Androida są na Dysku Google, co oznacza, że ​​​​możliwe jest przesyłanie czatów tylko między telefonami z tym samym systemem operacyjnym.

Zobacz również: Instagram wprowadza limity wiadomości i komentarzy

WhatsApp twierdzi, że nowa funkcja umożliwi początkowo transfery z iOS do nowych składanych urządzeń Samsunga, a także umożliwi transfery na urządzenia Samsung z Androidem 10 i nowszym „w nadchodzących tygodniach”.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?