Apple dodaje funkcje prywatności do Mail, Safari

Apple zawsze kładł nacisk na prywatność użytkowników w ramach swojej podstawowej misji. . Podczas imprezy WWDC 2021 ogłoszono, że doda mnóstwo nowych, potężnych funkcji do Mail i Safari, a także da użytkownikom szerszy wgląd w to, co ich zainstalowane aplikacje robią z ich informacjami.

Po pierwsze, wygląda na to, że Apple Mail wypowiedział wojnę pikselom śledzącym, które mogą być zawarte w niektórych wiadomościach e-mail, aby dać stronom trzecim wgląd w to, czy i kiedy ich wiadomości zostały otwarte – chociaż nie podało zbyt wielu szczegółów na temat tego, w jaki sposób wygra tę wojnę. Według kierownika ds. oprogramowania do ochrony prywatności firmy Apple, Katie Skinner, Mail będzie teraz domyślnie ukrywać adresy IP użytkowników.

Zobacz również: Wkrótce będziesz mógł używać swojego iPhone’a zamiast paszportu

Podobnie Safari ukryje adresy IP. Co bardziej zaskakujące, Apple ogłosił, że dodaje raport o prywatności aplikacji, który będzie dostępny w ustawieniach i zapewni przegląd, jak można się domyślić, kwestii związanych z prywatnością w odniesieniu do zainstalowanych aplikacji. Na przykład: jak często aplikacje używają Twoich kontaktów, mikrofonu, lokalizacji lub innych danych i identyfikatorów. Raport o prywatności w aplikacji pokaże również, które domeny zewnętrzne otrzymują Twoje informacje.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?