Apple iPhone 13 – bez portu ładowania?!

Jedną z wielu plotek na temat iPhone’a 13, które pojawiły się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, jest to, że urządzenie może całkowicie zostać pozbawione złącza Lightning – i właśnie pojawiło się więcej szczegółów na temat tego, jak można to osiągnąć.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez Appleosophy, inżynierowie sprzętu i oprogramowania Apple badają metodę odzyskiwania iPhone’a przez Internet, która do resetowania iPhone’a wykorzystywałaby Wi-Fi lub Bluetooth zamiast fizycznego kabla. W tej chwili możesz przywrócić iPhone’a do ustawień fabrycznych przez iOS, ale jeśli urządzenie się nie włącza lub oprogramowanie jest uszkodzone, musisz podłączyć go do komputera PC lub Mac. W nowym systemie to fizyczne połączenie nie byłoby wymagane.

Najwyraźniej te pomysły są nadal badane w Apple, a opcja Bluetooth jest obecnie najmniej popularna wśród inżynierów ze względu na możliwe problemy z bezpieczeństwem. Nie wydaje się, że Apple podjął decyzję dotyczącą tego, jak sobie z tym poradzić, ale to podejście do odzyskiwania telefonu przez internet jest jednym ze sposobów, w jaki iPhone 13 lub inny przyszły iPhone może na dobre zostać pozbawiony portu Lightning. Oczywiście ładowanie również musiałoby być wyłącznie bezprzewodowe i zakładamy, że Apple ostatecznie zrobi to samo z iPadem.

Źródło: techradar

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?