Apple iPhone 13 z mniejszym notchem i 120 Hz ekranem!?

Dwie rzeczy, które wielokrotnie słyszeliśmy o iPhonie 13 to to, że może mieć mniejszy notch niż jego poprzednicy i że przynajmniej niektóre modele z tej serii mogą mieć ekran 120 Hz, a teraz jest jeszcze więcej dowodów na to, że obie te rzeczy są prawdopodobne.

Po pierwsze, iRepair (grecka usługa naprawcza) udostępniła MacRumors zdjęcie, które podobno przedstawia przednią szybę trzech modeli iPhone’a 13. Po lewej stronie znajduje się 5,4-calowy iPhone 13 mini, po prawej 6,7-calowy iPhone 13 Pro Max, a pośrodku 6,1-calowy wyświetlacz, który może być przeznaczony dla iPhone’a 13 lub iPhone’a 13 Pro.

Wycięcie na wszystkich trzech ekranach wydaje się być mniejsze niż w serii iPhone 12, dzięki przeniesieniu głośnika słuchawki do górnej ramki nad notchem. Ponadto, chociaż wydaje się prawdopodobne, że wycięcie będzie mniejsze, wcześniej słyszeliśmy z większości źródeł, że można to osiągnąć, zmniejszając lub łącząc elementy aparatu, a nie przesuwając słuchawkę. Mimo to jest całkiem możliwe, że jest to wczesne spojrzenie na przednią szybę iPhone’a 13.

Jeśli chodzi o ekran 120 Hz, najnowsze wiadomości na ten temat pochodzą z południowokoreańskiego serwisu informacyjnego The Elec, który dowiedział się od UBI Research (firmy zajmującej się badaniami rynku), że Samsung Display pracuje nad przekształceniem linii produkcyjnej ekranów OLED dla Apple w taki sposób, aby produkować ekrany LTPO. Ekrany LTPO obsługują zmienne częstotliwości odświeżania, które mogą osiągać najwyższy poziom, na przykład 120 Hz, do którego podobno przymierza się Apple. Jest to technologia, której Samsung używa w Samsungu Galaxy S21 Ultra. Ta zmiana podobno zostanie zakończona w pierwszej połowie 2021 roku, więc Samsung Display powinien mieć dużo czasu na rozpoczęcie produkcji.

Źródło: techradar / ilustracja wprowadzenia: macrumors

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?