Apple M1X – co wiemy o następcy Apple M1

Specyfikacja Apple M1X i testy wydajności wyciekły za pośrednictwem pewnego serwisu testującego. Procesor Apple M1X – następca Apple M1 – będzie posiadał 12 rdzeni w zestawieniu do 8 rdzeni w swoim poprzedniku.

Apple jak zwykle nie mówi otwarcie o pracy nad swoim nowym chipsetem. Specyfikacje i wydajność Apple M1X zostały wyjawione w witrynie benchmarkowej CPU Monkey. Według tego można przypuszczać, że następca Apple M1, który ma się nazywać Apple M1X, będzie miał 12 rdzeni procesora i 16 procesorów graficznych, w porównaniu z 8 rdzeniami procesora i 8 procesorów graficznych swojego poprzednika. Jednak Apple M1X jest nadal  taktowany maksymalnie z częstotliwością 3,2 GHz i oparty na architekturze 5-nanometrowej – tak samo jak M1.

Jeśli informacje okażą się prawdziwe, wygląda na to, że Apple skupi się bardziej na zwiększeniu wydajności obliczeniowej i graficznej nowego chipsetu.  Benchmark plasuje również Apple M1X na drugim miejscu po Intel Core i7-11700K w teście jednordzeniowym Geekbench 5 (64-bit). 

Zobacz również: Microsoft wprowadza nowy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do Xbox

Apple ma zamiar odświeżyć swoje modele MacBooków z nowym chipsetem do lata tego roku.

Źródło: iXBT

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?