Apple musi zapłacić 398 milionów dolarów za naruszenie patentu

Ława przysięgłych w Teksasie stwierdziła, że Apple musi zapłacić około 308,5 miliona dolarów (398 milionów dolarów australijskich) na rzecz Personalised Media Communications (PMC) za naruszenie patentu związanego z zarządzaniem prawami cyfrowymi.

Apple musi zapłacić bieżącą opłatę licencyjną na rzecz PMC, która jest zazwyczaj oparta na wartości sprzedaży produktu lub usługi. Apple powiedział, że jest rozczarowany werdyktem i planuje odwołać się. „Przypadki takie jak ten, zgłaszane przez firmy, które nie wytwarzają ani nie sprzedają żadnych produktów, hamują innowacje i ostatecznie szkodzą konsumentom” – napisano w oświadczeniu przesłanym e-mailem.

Firma licencyjna PMC pozwała Apple w 2015 roku, twierdząc, że usługa iTunes giganta technologicznego naruszyła siedem jego patentów. Apple z powodzeniem zakwestionowało sprawę PMC w amerykańskim urzędzie patentowym, ale sąd apelacyjny w marcu zeszłego roku zmienił tę decyzję, torując drogę do procesu. PMC z siedzibą w Sugarland w Teksasie prowadzi sprawy o naruszenie przeciwko firmom, w tym Netflix, Google i Amazon.com.

Źródło: itnews

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?