Apple ogłasza swój event pt. „Spring Loaded” – już 20 kwietnia!

Firma Apple wyznaczyła datę kolejnego wydarzenia online na wtorek, 20 kwietnia, o godzinie 19:00 naszego czasu (10:00 w Cupertino). Oczekuje się, że Apple wprowadzi nowe iPady z ulepszonymi ekranami i prawdopodobnie od dawna zapowiadanym urządzeniem AirTags.

Nowe urządzenia zostaną pokazane podczas transmisji na stronie Apple. Gigant technologiczny organizuje wydarzenia tylko online w trakcie pandemii koronawirusa, która wywołała fale blokad na całym świecie. Zaproszenie Apple, wysłane w e-mailu do reporterów, pokazuje logo Apple jako zawijas, pozorne odniesienie do popularnego Apple Pencil iPada. Zaproszenie zawierało również frazę: Spring Loaded. Skąpe szczegóły, takie jak te, często wywołują dreszcz obserwatorów branży technologicznej od prób rozszyfrowania sugestii firmy i tego czego możemy się za chwilę spodziewać. 

Wydarzenie to stanowi kolejny kamień milowy dla Apple, ponieważ jego celem jest dotrzymanie kroku harmonogramowi wprowadzania produktów na rynek, który zazwyczaj obejmuje wydarzenia wiosną, latem i jesienią. W 2020 r., Gdy wybuchła pandemia COVID-19, Apple udostępnił swoją Światową Konferencję deweloperów tylko online.

Jedną ze zmian, o których wiemy, że nadchodzi, będzie iOS 14.5, bezpłatna aktualizacja oprogramowania, która wprowadzi poważne zmiany prywatności w oprogramowaniu iPada i iPhone’a. Cechą wyróżniającą jest App Tracking Transparency, która według Apple zmusi firmy i deweloperów do wyjaśnienia, w jaki sposób zbierają dane użytkowników i czy są one wykorzystywane do celów reklamowych. Firmy będą również musiały prosić użytkowników o pozwolenie na ich dokładniejsze śledzenie.

Gigant technologiczny może zaprezentować zupełnie nowe produkty, które podobno nazywają się AirTags. Urządzenia te to małe lokalizatory, które można przyczepić do plecaków, torebek, zabawek lub czegokolwiek innego, dzięki czemu można je zlokalizować za pomocą aplikacji „Find My” na iPhonie.

Źródło: cnet

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?