Apple testował plany opieki zdrowotnej na własnych pracownikach!?

Apple przejął przychodnię zdrowia, aby przetestować plany podstawowej opieki zdrowotnej z własnymi pracownikami, podał The Wall Street Journal. Jednak starania podobno utknęły w martwym punkcie, ponieważ pracownicy kwestionowali integralność danych gromadzonych za pośrednictwem usług Apple.

Firmy technologiczne, w tym Apple i Amazon, przez ostatnie kilka lat szukały możliwości ekspansji na opiekę zdrowotną, która w Stanach Zjednoczonych jest przemysłem wartym 4 biliony dolarów. Amazon oferuje teraz własny program telezdrowia i opieki zdrowotnej w domu innym firmom. Ale nie wszystkie wysiłki zakończyły się sukcesem. Projekt opieki zdrowotnej Amazon, Haven, współtworzony z Berkshire Hathaway i JP Morgan, nie powiódł się i został zamknięty w styczniu. Własne plany Apple dotyczące podstawowej opieki zdrowotnej koncentrowały się na integracji danych gromadzonych przez urządzenia takie jak Apple Watch z opieką kliniczną. Program oparty na subskrypcji oferowałby pacjentom spersonalizowaną opiekę. Firma przetestowała planowaną usługę, przejmując pracownię przychodni zdrowia i wykorzystując ją jako miejsce testowe.

Zobacz również: Ultra promocja na soundbary Samsung Q-Serii

Projekt nie wyszedł poza fazę wstępną. Pracownicy Apple wyrazili obawy dotyczące danych gromadzonych w klinice i kultury programu. Sumbul Desai, wiceprezes ds. zdrowia w Apple i szef projektu, podobno był zły, gdy pracownicy kwestionowali dane kliniki podczas spotkania w 2019 roku. Incydent sprawił, że pracownicy uwierzyli, że nie ma miejsca na krytyczne informacje zwrotne.

Rzecznik Apple powiedział The Wall Street Journal, że dane ogłoszone na spotkaniu pochodzą z wewnętrznego programu pilotażowego. Apple oferuje inne funkcje, które pozwalają ludziom łączyć dane iPhone’a i Apple Watch z opieką kliniczną. Narzędzie ogłoszone w zeszłym tygodniu umożliwiłoby ludziom wysyłanie danych z aplikacji zdrowotnej iPhone’a bezpośrednio do lekarzy.

Źródło: theverge | Ilustracja wprowadzenia – fast company 

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?