iOS 14.5 – mała lecz przełomowa aktualizacja od Apple!

Jedna z największych zmian prywatności Apple od lat nadchodzi w aktualizacji oprogramowania, którą możesz ledwo zauważyć, dopóki nie zainstalujesz go na swoim iPhonie. Nowe oprogramowanie nazwane iOS 14.5, zostanie wydane w przyszłym tygodniu, podał Apple we wtorek w komunikacie prasowym.

Zawiera typowe poprawki, których można się spodziewać po drobnej aktualizacji oprogramowania. Apple pozwoli teraz ludziom odblokować iPhone’a za pomocą zegarka Apple Watch, który jest przydatny podczas publicznego noszenia maski na twarz w celu ochrony przed koronawirusem. Osoby korzystające z Apple Maps mogą również zgłaszać wypadki, które widzą na drodze. I oczywiście jest nowy emoji, jak płonące serce, oszołomiona twarz i wydychająca twarz.

Nowe emoji w aktualizacji iOS 14.5

Zobacz również: Nowy Apple iMac z chipem M1 i genialnymi kolorami!

Najbardziej kontrowersyjna zmiana pojawia się, gdy ludzie otwierają aplikacje firm takich jak Facebook. Tam zostaną zapytani, czy wyrażają zgodę na śledzenie ich aktywności w aplikacjach i witrynach internetowych, z których korzystają. Facebook zacznie umieszczać w swojej aplikacji wiadomość wyjaśniającą, do czego wykorzystuje to śledzenie, ale rozpoczął też kampanię przeciwstawiającą się podejściu Apple.

Posunięcie Apple’a, które opóźniło swoje pierwotne plany wprowadzenia funkcji prywatności pod koniec ubiegłego roku, oznacza najnowszy sposób, w jaki gigant technologiczny stara się spełnić obietnicę reklamową, oferując narzędzia programowe, które gwarantują lepszą prywatność.

W wywiadzie udzielonym Toronto Star 12 kwietnia Cook powiedział, że iOS 14.5 powstał po części dlatego, że jego zdaniem ludzie powinni być proszeni o wyrażenie zgody na nowoczesne techniki reklamowe. W przypadku Apple nowe oprogramowanie będzie zawierało wyskakujące okienko z pytaniem, czy użytkownicy zgadzają się, aby aplikacja lub firma mogła ich „śledzić” w aplikacjach i witrynach internetowych należących do innych firm, „w celu” dostarczania spersonalizowanych reklam. ” „Uważamy, że pewna liczba osób – nie wiem ile – nie chce być śledzona w ten sposób” – powiedział Cook. 

Apple iOS 14.5 będzie dostępny bezpłatnie na iPhone’y i iPady, począwszy od iPhone’a 6S z 2015 roku i iPada Air 2 z 2014 roku.

Źródło: cnet  Ilustracja wprowadzenia: macrumors

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?