Acer przedstawia nowe laptopy gamingowe Predator Helios z nowymi procesorami Intel Core 14. generacji

Acer podczas corocznych targów CES przedstawił serię potężnych laptopów do gier. Na ich czele stanęły bestie – odświeżone modele Predator Helios 18 i Predator Helios 16.

 Zapowiedziano również nowość – Predator Helios Neo 18 oraz znaczące aktualizacje dla modelu Predator Helios Neo 16. Wszystkie premierowe urządzenia zostały wyposażone w najnowsze procesory Intel ® Core ™ 14. generacji i karty graficzne NVIDIA ® GeForce RTX ™ 40 z technologią DLSS 3.5 i NVIDIA Advanced Optimus, któe zapewniają ogromny wzrost wydajności i możliwości graficznych opartych na sztucznej inteligencji.


Predator Helios 18 i Predator Helios 16 – najwyższy poziom wydajności

Gracze poszukujący najwyższej wydajności będą zachwyceni laptopami Predator Helios 18 (PH18-72) i Predator Helios 16 (PH16-72). Dlaczego? Najnowsze laptopy Predator zostały wyposażone w procesor Intel Core i9 14900HX o nowo zoptymalizowanej hybrydowej konstrukcji i zwiększonej wydajności, pozwalają użytkownikom bezkompromisowo zmierzyć się z najbardziej wymagającymi grami i oprogramowaniem.
Dzięki rozwiązaniom AI zasilanym przez procesor graficzny NVIDIA GeForce RTX 4090 Laptop GPU (MGP do 175 W) zaprojektowany z ultra-wydajną architekturą NVIDIA ADA Lovelace, gry video wyglądają teraz jeszcze bardziej realistycznie. Z kolei zaawansowane odprowadzanie ciepła firmy Acer, tj. podwójne wentylatory chłodzące AeroBlade 5. generacji z ciekłym metalem zamiast zwykłej pasty termoprzewodzącej na procesorze, wektorowe rurki do odprowadzania ciepła sprawiają, że urządzenia i podzespoły wewnętrzne laptopów utrzymane są w pełnej gotowości. Co więcej, producent nie zapomniał o miłośnikach gier, którzy lubią odkrywać uniwersum Predator. Dlatego po raz kolejny zdecydował się zamieścić zaszyfrowane wiadomości w obudowach laptopów.
To, co wyróżnia najnowsze maszyny Predator z serii Helios, to imponujące, niezwykle jasne wyświetlacze, które hipnotyzują głębią i żywymi kolorami. Laptopy oferują opcje 16- i 18-calowych (16:10) wyświetlaczy WQXGA lub Mini LED, które działają z wysoką częstotliwością odświeżania 250 Hz, jasność 1000 nitów i w 100% pokrywają gamę kolorów DCI-P3, zapewniając wyjątkowe wrażenia wizualne. Bogaty pokaz kolorów wykracza poza ekrany, prezentując dynamiczne efekty świetlne RGB na logo Predator, które umieszczone jest na obudowie oraz na jej zewnętrznych elementach. Efekty świetlne i kolory można dostosować za pomocą najnowszej, aplikacji PredatorSense™, która działa również jako centrum sterowania i monitorowania trybu wydajności laptopów oraz ustawień wentylatora.


Predator Helios 16 i Predator Helios 18 są również wyposażone w najnowsze funkcje technologii sensorycznej. Nowy MagKey 3.0 został zamontowany na najważniejszych przyciskach WASD laptopów, a dwa dodatkowe zestawy do personalizacji są dołączane przy zakupie. MagClick to opatentowany przełącznik mechaniczny, który pozwala graczom cieszyć się satysfakcjonującymi dźwiękami wyraźnego mechanicznego sprzężenia zwrotnego i szybszym czasem reakcji przy każdym naciśnięciu klawisza. Tymczasem MagSpeed łączy estetykę prędkościomierza z żywym podświetleniem LED pod spodem, aby dodać przyjemnej estetyki.
Do komunikacji i strumieniowania w grze, laptopy wykorzystują potrójny układ mikrofonów Acer PurifiedVoice 2.0 i technologię redukcji szumów AI, aby wyeliminować niechciane dźwięki tła, a także rozwiązanie kamery internetowej Acer PurifiedView™ oparte na sztucznej inteligencji, zapewniające wyraźny obraz i wideo. Wciągające dźwięki mogą być wzmacniane przez słuchawki i wewnętrzne głośniki z wbudowaną technologią DTS:X Ultra, zapewniającą wysokiej jakości dźwięk bez zniekształceń. Laptopy Predator Helios zapewniają również stabilną i szybką prędkość sieci dzięki obsłudze Wi-Fi 7, a każdy z nich jest wyposażony w dwa uniwersalne porty USB Type-C Thunderbolt™ 4 i czytniki kart MicroSD™ dla dodatkowej wygody.

Predator Helios Neo 18 i Helios Neo 16 – gaming na wyciągnięcie ręki

Kolejne nowości od Predator, tj. Helios Neo 18 (PHN18-72) i Helios Neo 16 (PHN16-72) również wyposażono w najnowsze technologie i funkcje, tylko w bardziej przystępnych cenach.. Znane ze swojego wyjątkowego wyglądu laptopy Helios Neo nadal prezentują niecodzienne wzornictwo i charakterystyczne detale z wygrawerowanymi laserowo zaszyfrowanymi kodami na ich obudowach, które zachęcają graczy do rozszyfrowania ukrytych wiadomości i wyruszenia w ekscytującą podróż do Predator Verse.
Napędzane przez nowo zoptymalizowany procesor Intel Core i9 14900HX, w połączeniu z kartami graficznymi do laptopów NVIDIA GeForce RTX 4070 o maksymalnej mocy graficznej 140 W w trybie Turbo, urządzenia do gier Helios Neo umożliwiają użytkownikom więcej niż tylko granie i tworzenie. Wykorzystują one również płynne ulepszenia graficzne oparte na sztucznej inteligencji i przyspieszoną wydajność systemu. Jest to możliwe dzięki technologii DLSS 3.5 i pełnemu ray tracingowi. Laptopy mogą być wyposażone w maksymalnie 32 GB pamięci DDR5 5600 Mhz i do 2 TB dysków PCIe Gen 4 RAID 0. Połączenie technologii wentylatorów 3D AeroBlade 5. generacji, pasty termoprzewodzącej z ciekłego metalu na procesorach i wektorowych rurek cieplnych zapewniających wydajne odprowadzanie ciepła gwarantuje, że maksymalna wydajność laptopów jest utrzymywana przez cały czas.

acer


Oprócz imponujących podzespołów, laptopy Helios Neo 18 i Helios Neo 16 wyróżniają się fantastycznym obrazem. Wszystko dzięki wyświetlaczom IPS WQXGA (2560 x 1600) z częstotliwością odświeżania 240 Hz, czasem reakcji 3 ms i pokryciem 100% gamy kolorów DCI-P3. Matryce nowych maszyn są wyposażone w technologię NVIDIA Advanced Optimus i G-SYNC, które dynamicznie zwiększają liczbę klatek na sekundę i zmniejszają opóźnienia w zależności od obsługiwanych gier i aplikacji. Funkcje takie jak: dynamiczne dostosowywanie oświetlenia na 4-strefowej klawiaturze RGB i zarządzanie urządzeniami za pomocą aplikacji PredatorSense 5.0 (z dedykowanym kluczem PredatorSense Key) dają użytkownikom pełną kontrolę i pozwalają im dodawać osobiste ustawienia do swoich urządzeń. Laptopy wyposażono również w technologię Intel Killer DoubleShot™ Pro, która zapewnia stabilną sieć, bez opóźnień, a także pełną gamę portów, w tym dwa USB typu C z Thunderbolt 4, HDMI 2.1 i czytniki kart MicroSD do łatwego przesyłania danych.


Zobacz również: Razer definiuje przyszość gamingu na targach CES 2024

Źródło i zdjęcia: informacja prasowa

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?