Sony zamyka sklep dla PS3, PSP i PS Vita już tego lata!

Sony PlayStation 5 ma zaledwie kilka miesięcy i nadal trudno je zdobyć. Coś innego, co będzie trudne do znalezienia, to gry na starszy sprzęt PlayStation, ponieważ firma zaczyna zamykać swoje cyfrowe sklepy na PS, PS Vita i PS3.

Sklepy PSN na PS3 i PSP zostaną zamknięte 2 lipca, a sklep PS Vita zostanie zamknięty 27 sierpnia, zgodnie z aktualizacją na stronie Sony PlayStation Support w poniedziałek. Zamknięcie uniemożliwi klientom kupowanie nowych gier, zakupów w grach, zawartości do pobrania lub filmów dla tych trzech systemów. Klienci nie będą również mogli zrealizować kuponów na środki z portfela PSN na tych trzech urządzeniach.

Będą mogli ponownie pobierać już zakupione gry, filmy i multimedia oraz realizować kupony PlayStation Plus. Darmowe gry otrzymane za pośrednictwem PlayStation Plus będą nadal dostępne do pobrania, o ile klient ma aktywną subskrypcję.

Sony po raz pierwszy wypuściło PS3 w 2006 roku po niesamowitym sukcesie PS2 i stał się dominującą konsolą dla pokolenia, sprzedając ponad 87 milionów egzemplarzy.

Źródło: cnet

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?