Super Mario Bros. sprzedane za 660 000 $ – najdroższa gra wszechczasów

Zapieczętowana kopia klasycznej gry NES Super Mario Bros. została sprzedana za niewiarygodną kwotę 660 000 $ na aukcjach Heritage w piątek, co stanowi czterokrotne przebicie poprzedniego rekordu w najdroższej grze wszechczasów.

To nie pierwszy raz, kiedy Super Mario Bros. ustanawia rekord: doskonała kopia amerykańskiej wersji gry sprzedana za 114 000 USD w lipcu 2020 r. (Która pobiła rekord 100150 USD ustanowiony przez inny egzemplarz Super Mario Bros. w lutym 2019). Jednak w listopadzie inny tytuł ustanowił nowy rekord: zapieczętowana kopia Super Mario Bros.3 sprzedana za 156 000 $, co czyniło ją najdroższą grą wideo, jaką kiedykolwiek sprzedano do dziś.

Oto, co sprawia, że ​​wersja Super Mario Bros., która jest dziś sprzedawana, jest tak wyjątkowa, według Heritage Auctions:

Jest to nie tylko najlepsza zapieczętowana kopia z plastiku z perforowaną kartonową zawieszką, jaką kiedykolwiek oferowaliśmy, dla dowolnego tytułu z czarnego pudełka, ale także najstarsza zapieczętowana kopia Super Mario Bros., jaką kiedykolwiek mieliśmy okazję zaoferować. To dopiero czwarta wersja gry Super Mario Bros., jaka kiedykolwiek została wyprodukowana, a okres jej produkcji był wyjątkowo krótki. Żeby lepiej zobrazować, jak krótkie było to naprawdę – ogólnokrajowe wydanie konsoli pojawiło się w połowie lub pod koniec 1986 roku, a gry z czarną skrzynką dystrybuowane na tę wersję nie miały kodu „Game Pak NES-GP”. Warto wspomnieć, że Nintendo zdołało dodać symbol znaku towarowego do Nintendo Entertainment System na swoich pudełkach z grami na początku 1987 roku. To z pewnością nie pozostawia wiele czasu na wyprodukowanie tego wariantu pomiędzy nimi! 

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?