Apple ukarane w Brazylii na 2 miliony dolarów za sprzedaż iPhone’ów bez ładowarek

Apple został ukarany grzywną w wysokości prawie 2 milionów dolarów w brazylijskim stanie São Paulo za naruszenie kodeksu prawa konsumenckiego z powodu braku ładowarki w pudełku dla nowszych iPhone’ów, donosi brazylijski serwis informacyjny Tilt.

W grudniu brazylijska agencja poinformowała Apple, że sprzedaż iPhone’a w kraju bez ładowarki w pudełku jest naruszeniem Kodeksu Ochrony Konsumenta. Apple odpowiedział na obawy agencji, mówiąc, że większość klientów ma już zapasowe adaptery i że dostarczanie kolejnego w pudełku jest niepotrzebne.

Fernando Capez, dyrektor wykonawczy Procon-SP, wystosował surowe ostrzeżenie dla Apple po nałożeniu grzywny, mówiąc, że musi szanować i rozumieć brazylijskie prawo konsumenckie i instytucje. Oprócz braku ładowarki Apple jest również ukarany grzywną za wprowadzanie klientów w błąd co do wodoodporności iPhone’ów. Od czasu ‌iPhone‌ 7, iPhone’y są wodoodporne zgodnie z różnymi specyfikacjami. Na przykład nowsza seria ‌iPhone 12‌ posiada certyfikat pozwalający na zanurzenie w wodzie na głębokość do 6 metrów nawet przez 30 minut. Procon-SP twierdzi, że Apple odmówił naprawy urządzeń dla klientów, którzy doznali szkód spowodowanych przez wodę z ich „wodoodpornych” iPhone’ów, mimo że są objęte gwarancją. Inne zarzuty wniesione do Apple to twierdzenie, że ​​celowo spowalnia starsze telefony z aktualizacjami iOS, aby zachęcić klientów do zakupu nowszych modeli.

Źródło: macrumors

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?