iOS 14.5 już dostępny! Warto aktualizować?

Aktualizacja iOS 14.5 została wreszcie wydana po serii publicznych wersji beta, wprowadzając więcej funkcji niż jakakolwiek inna wersja od czasu premiery iOS 14 pod koniec 2020 roku. Możesz ją pobrać bezpłatnie na wszystkie iPhone’y już kompatybilne z poprzednimi wersjami iOS.

iOS 14.5 zawiera kilka interesujących i pomocnych aktualizacji. Pierwsza jest najbardziej pomocna, o ile masz odpowiedni sprzęt: możesz ominąć Face ID na iPhonie i odblokować go, nosząc zegarek Apple Watch, co ułatwia korzystanie z telefonu Apple podczas noszenia maski. Ta funkcja działa z telefonem iPhone X i nowszymi telefonami, a także z Apple Watch 3 i nowszymi smartwatche.

Inne duże aktualizacje są mniej ekscytujące, ale równie ważne – w tym obsługa kontrolerów PS5 i Xbox Series X, bardziej zróżnicowane opcje głosowe w języku angielskim dla Siri.

Inne aplikacje firmy Apple zostały przeprojektowane pod względem wizualnym i interfejsu, w tym Apple Podcasts i Apple News. Ponadto użytkownicy Apple Fitness Plus mogą przesyłać strumieniowo dźwięk i wideo do telewizorów i urządzeń obsługujących technologię AirPlay 2. Modele iPhone’a 12 otrzymują również obsługę Dual SIM dla łączności 5G, prawdopodobnie umożliwiając obu łączenie się z kontami obsługującymi 5G. Dostosowano również tryb Smart Data, aby lepiej zoptymalizować zużycie baterii i danych.

Źródło: techradar

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?