Motorola prezentuje najnowsze smartfony z rodziny edge 20

Motorola wprowadza NOWĄ rodzinę produktów klasy premium, które zmienią sposób prezentacji materiałów wizualnych dzięki przełomowym funkcjom i technologiom.

Szukasz zaawansowanego systemu aparatów fotograficznych, niesamowitego wyświetlacza, ultraszybkiego procesora, fenomenalnej żywotności baterii i szybkości transmisji nowej generacji 5G w przystępnej cenie? Tym właśnie wyróżniają się modele motorola edge 20 pro, edge 20 i edge 20 lite.

Misją Motoroli było zawsze upowszechnianie najnowocześniejszych technologii i przełomowych innowacji, aby pomagać użytkownikom w codziennym życiu. To właśnie ta misja i orientacja na użytkowników w projektowaniu smartfonów ukształtowały zaprezentowaną dziś nową rodzinę motorola edge. W ostatnich latach życie użytkowników uległo znacznym zmianom. Mają oni inne priorytety, a Motorola ewoluuje wraz z nimi. Najnowsza rodzina produktów motorola edge jest przeznaczona dla zupełnie nowej grupy myślicieli, innowatorów i autorów zmian.

Nowa rodzina motorola edge przekracza możliwości poprzedniej generacji w niemal każdej kategorii. Urządzenia te mają potężniejsze procesory i aparaty główne z większą liczbą pikseli, a pierwszy w urządzeniach Motoroli zoom peryskopowy przybliża do obiektu nawet 50 razy. Warto też wspomnieć o większej częstotliwości odświeżania, szybszym ładowaniu baterii i rozbudowanych funkcjach na platformie Ready For. Te niesamowite funkcje są oferowane w bardziej przystępnych cenach, aby więcej użytkowników mogło popisać się kreatywnością.

motorola edge 20 pro — tworzenie bez ograniczeń

Motorola skupiła się na ulepszaniu kamer w całej rodzinie Motorola Edge 20, ponieważ konsumenci coraz bardziej polegają na swoich aparatach, a dzisiejsze pokolenie społecznościowe wciąż na nowo odkrywa sposób, w jaki dzielimy się wizualnie doświadczeniami, zdjęciami i filmami, aby wzmacniać i łączyć się w bardziej znaczący sposób. Motorola edge 20 pro ma nowy, wyjątkowej jakości aparat główny o rozdzielczości 108 MP z jedną z naszych największych matryc w historii o formacie optycznym 1/1,5”. Zawiera technologię Ultra Pixel, w której grupy dziewięciu pikseli są łączone w jeden wielki ultrapiksel, co zwiększa czułość na światło 9X i skutkuje lepszą wydajnością przy słabym oświetleniu. Ultraszerokokątny obiektyw z wbudowaną funkcją Macro Vision pomaga uchwycić więcej i z większą szczegółowością bez względu na to, jak daleko lub jak blisko znajduje się fotografowany obiekt. Dodatkowo ultraszerokokątny obiektyw pozwala uchwycić 4 razy więcej scenerii. Dzięki temu widać więcej otoczenia i można zmieścić wszystkich w kadrze. Macro Vision umożliwia ekstremalne, 5-krotne zbliżenie do obiektu — nawet na 3 cm — w celu robienia zdjęć potraw, dzieł sztuki i rzemiosła czy przyrody.

Motorola edge 20 pro ma pierwszy w historii Motoroli peryskopowy teleobiektyw – rzadko spotykany w tej klasie – który załamuje światło pod kątem 90 stopni, zapewniając doskonałą wyrazistość z 5-krotnie większej odległości. W tym aparacie wprowadzono również funkcję Super Zoom 50x umożliwiającą rejestrowanie szczegółów z niesamowitych odległości. Moto edge 20 pro wyróżnia się też funkcjami wideo — jako pierwszy smartfon Motoroli nagrywa w imponującej kinowej rozdzielczości 8K.

Motorola edge 20 pro jest wyposażona w duży 6,7-calowy wyświetlacz Max Vision z technologią OLED, który prezentuje obraz o krystalicznej wyrazistości, dokładnie to, czego potrzebujesz do oglądania programów telewizyjnych i filmów. Ekran wyświetla 10-bitowe kolory z przestrzeni barw DCI-P3 i spełnia wymogi standardu HDR10+. Oznacza to możliwość wyświetlania ponad miliarda odcieni przepięknych, żywych, intensywnych i realistycznych kolorów. Po raz pierwszy smartfon Motoroli ma ekran z częstotliwością odświeżania 144 Hz, najwyższą częstotliwość odświeżania dostępną w typowych smartfonach – 140% szybszy niż kilka lat temu standard branżowy 60 Hz i 60% szybszy niż pierwsza generacja edge. Dzięki czemu znacznie poprawiono wrażenia wizualne gier czy filmów akcji.

Motorola dąży do rozpowszechnienia technologii 5G, bo na dostęp do łączności nowej generacji zasługują wszyscy. Motorola edge 20 pro to najnowsze urządzenie poszerzające grono użytkowników 5G na całym świecie — co więcej, mogą oni też korzystać z łączności nowej generacji Wi-Fi 61. Całą potrzebną moc zapewnia ultraszybki procesor Qualcomm® Snapdragon™ 870. Wbudowana pamięć masowa o pojemności 256 GB oferuje mnóstwo miejsca na zdjęcia, filmy, gry i muzykę. Z kolei pamięć operacyjna najnowszej generacji o pojemności 12 GB zapewnia gotowość aplikacji i informacji w tle, dzięki czemu wszystko działa płynnie.

Co najlepsze, w sieci 5G smartfon może działać przez ponad 30 godzin bez konieczności doładowania4. Jeśli przed wyjściem zechcesz szybko podładować baterię, technologia TurboPower™ 30 zapewni 9 godzin działania po 10 minutach ładowania5.

motorola edge 20 — styl bez ograniczeń

Nowa Motorola edge 20 to jeden z najsmuklejszych smartfonów 5G na rynku. Ma zaledwie 6,99 mm grubości i doskonale spełnia oczekiwania użytkowników, którzy cenią sobie nowoczesny, opływowy design. Model ten ma taką samą, niesamowitą matrycę główną 108 MP oraz obiektyw ultraszerokokątny i makro jak motorola edge 20 pro, a ponadto teleobiektyw Super Zoom 30x do robienia znakomitych zdjęć za każdym razem. Wszystkie swoje materiały można wyświetlać na dużym ekranie 6,7” z przodującą w branży częstotliwością odświeżania 144 Hz. Motorola edge 20 ma wydajny procesor Qualcomm® z szybszymi o nawet 55% funkcjami graficznymi i obliczeniowymi w porównaniu z urządzeniami motorola edge pierwszej generacji6. Ultraszybki procesor Qualcomm® Snapdragon™ 778G obsługuje łączność Wi-Fi 6 i jest przeznaczony specjalnie do telefonów 5G oraz fantastycznych funkcji oferowanych przez smartfony Motoroli. Wbudowana pamięć masowa o pojemności 128 GB oferuje mnóstwo miejsca na zdjęcia, filmy, gry i muzykę2. Z kolei pamięć operacyjna najnowszej generacji o pojemności 8 GB zapewnia gotowość aplikacji i informacji w tle, dzięki czemu wszystko działa płynnie3. Bateria o pojemności 4000 mAh wystarcza na dłużej niż cały dzień4, a doładować ją można szybko dzięki technologii TurboPower™ 30, która zapewnia energię na 8 godzin działania już po 10 minutach ładowania5.

motorola edge 20 lite — odkrywanie bez ograniczeń

Motorola edge 20 lite oferuje błyskawiczne szybkości 5G oraz zaawansowany system aparatów fotograficznych na najbardziej konkurencyjnym poziomie cenowym Motoroli. Aparatem głównym z matrycą 108 MP można robić zaskakująco ostre zdjęcia, a dzięki ultraszerokokątnemu obiektywowi i Macro Vision można też się wykazać kreatywnością. Rozrywka dostarcza lepszych wrażeń dzięki takiemu samemu, imponującemu wyświetlaczowi OLED o przekątnej 6,7” co w pozostałych urządzeniach z rodziny motorola edge 20. Motorola edge 20 lite działa z energooszczędnym chipsetem MediaTek, który zapewnia z nawiązką moc do gier, zdjęć i innych funkcji. Smartfon ma 8 GB pamięci operacyjnej najnowszej generacji, dzięki której można bezproblemowo przełączać aplikacje działające płynnie w tle3. Bateria o pojemności 5000 mAh należy do największych we wszystkich smartfonach 5G i umożliwia działanie przez dwa dni po jednym naładowaniu4. Dzięki temu można korzystać w drodze z superszybkiej łączności bez zatrzymywania się na doładowanie. Technologia TurboPower™ 30 zapewnia energię na cały dzień działania już po 10 minutach ładowania, by można było szybko powrócić do ważnych spraw5. Miejsca na dane użytkownika nie zabraknie – 128 GB.

moc za obiektywem

Aparaty z nowej rodziny motorola edge umożliwiają jeszcze łatwiejsze i szybsze robienie jeszcze piękniejszych zdjęć i nagrań wideo. W trybie Podwójne nagrywanie można rejestrować wideo lub robić zdjęcia dowolnymi dwoma aparatami naraz. W ten sposób można uchwycić zarówno siebie, jak i obiekt oraz całą akcję i własną reakcję. Motorola edge 20 pro i motorola edge 20 są również wyposażone w funkcję Audio Zoom i nową funkcję super slow motion. Ta pierwsza wykorzystuje zaawansowane mikrofony do nagrywania dźwięku obiektu oraz odfiltrowywania hałasu i głosów z otoczenia. Dzięki temu Twoje filmy będą zawierać tylko potrzebny dźwięk7. Nowością jest także superzwolnione tempo. W tym trybie smartfon rejestruje 960 klatek na sekundę o wysokiej rozdzielczości. To o 4 razy wolniej niż w trybie zwolnionego tempa w poprzednich smartfonach Motoroli, dzięki czemu widać szczegóły niezauważalne przy normalnej szybkości8. Tryb słabego oświetlenia ze sztuczną inteligencją umożliwia robienie lepszych selfie w ciemności — zdjęcia są automatycznie analizowane pod kątem potencjalnych ulepszeń w zakresie jasności i jakości.

wykorzystaj pełny potencjał smartfona

Platforma Ready For rozszerza wszystkie możliwości urządzenia, a dzięki nowej łączności bezprzewodowej i kompatybilności z komputerami są one nieograniczone9. Nowe funkcje łączności bezprzewodowej8 ułatwiają wyświetlanie gier z telefonu na dużym ekranie i używanie aplikacji na monitorze komputera, a podczas rozmów wideo ma się wrażenie przebywania w jednym pomieszczeniu z rozmówcami. Nowa funkcja Ready For PC daje dostęp do aplikacji z telefonu i plików z komputera na tym samym ekranie — wystarczy się połączyć bezprzewodowo i otworzyć Ready For. W ten sposób można pracować nad dwoma plikami jednocześnie, a nawet błyskawicznie przenosić pliki między urządzeniami.

innowacje softwarowe z myślą o użytkownikach

Motorola stosuje wersję systemu Android 11™ bez dodatków. Zamiast obciążających system skórek czy dublujących się aplikacji telefony zawierają niemal czysty system Android 11™. Zamiast powielać świetne rozwiązania Google z systemu Android™, Motorola woli je rozwijać w niepowtarzalny sposób, by jeszcze bardziej uprzyjemnić korzystanie z urządzenia mobilnego przy użyciu My UX.

My UX zawiera wszystkie funkcje, aplikacje i dostosowania systemu cenione przez użytkowników smartfonów moto. Są to między innymi Gesty Moto jak szybkie rejestrowanie, szybki zrzut ekranu czy podnieś, aby wyłączyć dzwonek. Do wyboru jest ponad 20 000 dostosowań obejmujących kształty ikon, schematy kolorystyczne i czcionki. Wszystkie urządzenie motorola edge są zoptymalizowane pod kątem obsługi jedną ręką. Funkcja dotknięcie przycisku zasilania jest wbudowana w ultraszybki, niezawodny czytnik linii papilarnych na klawiszu zasilania i umożliwia łatwe korzystanie ze skrótów do aplikacji. Wystarczy dwukrotnie dotknąć bocznego czytnika linii papilarnych, aby na przykład otworzyć bezpośrednią trasę do domu w Mapach Google czy szybko zeskanować kod QR w restauracji.

ThinkShield for mobile rozszerzona wersja dla biznesu

Chociaż wszystkie nasze smartfony z rodziny edge chronione są przez ThinkShield for mobile, wprowadzamy również na rynek wersje Business Edition dla smartfonów motorola edge10. Dzięki czemu nasi partnerzy w obszarze B2B zyskują jeszcze lepszą ochronę za sprawą dodatkowych aktualizacji oprogramowania i zabezpieczeń oraz certyfikatów rządowych. Ponadto niedawno nawiązaliśmy współpracę z Zimperium, jednym z globalnych liderów w dziedzinie bezpieczeństwa mobilnego, aby zaoferować Moto Threat Defense, wiodącą w branży ochronę opartą na sztucznej inteligencji przed nowymi zagrożeniami, takimi jak phishing lub złośliwe oprogramowanie. ThinkShield for mobile oferuje lepszą ochronę, budując łańcuch zaufania oraz dodatkowe certyfikaty bezpieczeństwa i rozwiązania, aby zapewnić naszym klientom spokój ducha. Aby dowiedzieć się więcej o Thinkshield for mobile, odwiedź: motorola.com/thinkshield

Dostępność i ceny:

Motorola edge 20 pro pojawi się w sprzedaży w dwóch kolorach: granatowym i niebieskim w rekomendowanej cenie detalicznej 3299 zł.

Motorola edge 20 w dwóch kolorach: czarna perła oraz biała perła w rekomendowanej cenie detalicznej 2299 zł.

Motorola edge 20 lite w dwóch kolorach: grafitowym i zielonym w rekomendowanej cenie detalicznej 1699 zł.

Najnowsze modele motoroli edge 20 dostępne będą w sierpniu w ofercie przedsprzedażowej oraz na początku września w ofercie operatorów sieci komórkowych Play i Plus oraz w sieci sklepów RTV Euro AGD, Media Expert, Media Markt, x-kom, Komputronik, Neonet, Empik oraz na stronie www.motorola.com i na Amazon.

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?