OnePlus Watch zaprezentowany! Sprawdź największego konkurenta Galaxy Watch

OnePlus wszedł na rynek smartwatchy ze swoim nowym zegarkiem OnePlus, wysokiej klasy smartwatchem zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcji, ale za niższą cenę niż konkurencja.  OnePlus Watch ma wiele do zaoferowania. Ma elegancki wygląd, zaawansowane czujniki zdrowia, które monitorują poziom tlenu we krwi i poziom stresu, a także tygodniową (lub dłuższą) żywotność baterii, która może zawstydzić Samsung Galaxy Watch i Apple Watch.

Ale nie jest to pozbawione wad. Nie jest (jeszcze) kompatybilny z urządzeniami iOS i ma mniej aplikacji innych firm. Oprócz nowego zegarka, Oneplus wprowadził również dwa nowe telefony, OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro. Prosty, okrągły design Na pierwszy rzut oka zegarek OnePlus jest uderzająco podobny do Galaxy Watch Active, sportowego zegarka Samsunga. Ma okrągłą tarczę zegarka, ekran dotykowy AMOLED i kilka przycisków z boku ramy ze stali nierdzewnej. Ale w przeciwieństwie do Galaxy Watch Active, który jest dostępny w dwóch rozmiarach, zegarek OnePlus jest dostępny tylko w rozmiarze 46 mm z wymiennymi paskami do zegarków.

Innym ważnym punktem zegarka OnePlus, oprócz ceny, jest żywotność baterii. Nawet jeśli nie trwa to dwa tygodnie normalnego użytkowania, o których twierdzi firma, wciąż jest o wiele lepiej niż Galaxy Watch 3 i Apple Watch, które ledwo osiągają 48-godziny. Zegarek również szybko się ładuje: wystarczy pięć minut ładowania na cały dzień lub odczekać 20 minut na tygodniowe ładowanie.

Zegarek OnePlus robi wszystko, czego oczekujesz od smartwatcha w 2021 roku: wyświetla powiadomienia i odpowiada na nie, wykonuje i odbiera połączenia telefoniczne, odtwarza muzykę i służy jako pilot do aparatu w telefonie i telewizora OnePlus. Ale nie ma obsługi Spotify ani żadnej innej aplikacji muzycznej, jeśli o to chodzi. Zamiast tego ma 2 GB pamięci wewnętrznej na muzykę. Przekłada się to na około 500 utworów, których można słuchać w ruchu po sparowaniu ze słuchawkami Bluetooth. Na razie jest kompatybilny tylko z OnePlus i innymi telefonami z Androidem, ale firma twierdzi, że wsparcie iOS nadejdzie z czasem.

Zegarek OnePlus trafi do sprzedaży 14 kwietnia za kwotę 159 euro. Jest dostępny w oficjalnym sklepie OnePlus tutaj.

Źródło: cnet

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?