Samsung zaprezentował Galaxy Z Fold3 5G i Galaxy Z Flip3 5G

Samsung zaprezentował dziś Galaxy Z Fold3 5G i Galaxy Z Flip3 5G, rozpoczynając tym samym nowy rozdział w historii urządzeń składanych. Te innowacyjne i zaprojektowane z prawdziwym kunsztem urządzenia klasy premium wprowadzają kluczowe udoskonalenia, których oczekiwali użytkownicy. W efekcie nowe foldy zapewniają większą trwałość i lepsze wrażenia z użytkowania. Od ikonicznego designu po wciągającą rozrywkę – Galaxy Z Flip3 5G i Galaxy Z Fold3 5G otwierają przed użytkownikami nowe możliwości pracy, oglądania i grania.

Ci, którzy potrzebują urządzenia o najlepszych dostępnych parametrach w zakresie efektywności i wciągającej rozrywki, docenią Galaxy Z Fold3 5G. To prawdziwy gigant wielozadaniowości, zapewniający zupełnie nowy poziom wydajności, pozbawiony zbędnych elementów wyświetlacz Infinity Flex o przekątnej 7,6”, a także – dostępny po raz pierwszy w tej klasie urządzeń – rysik S Pen Fold Edition. Z kolei dla tych, którzy cenią sobie styl i funkcjonalność, idealnym wyborem będzie Galaxy Z Flip3 5G. Ten smukły, kompaktowy smartfon, który bez trudu zmieści się w kieszeni, oferuje udoskonalone funkcje aparatu i większy ekran zewnętrzny, świetnie sprawdzający się podczas korzystania z urządzenia w biegu.

– Galaxy Z Fold3 5G i Z Flip3 5G to kolejny dowód na to, że Samsung redefiniuje możliwości, jakie składane smartfony oferują użytkownikom, zapewniając im elastyczność i wszechstronność tak potrzebne w dzisiejszym, rozpędzonym świecie – powiedział Dr. TM Roh, President and Head of Mobile Communications Business, Samsung. – Jako pionier i branżowy lider w kategorii fold jesteśmy niezwykle dumni z możliwości kontynuowania naszej tradycji innowacji. Galaxy Z Fold3 5G i Z Flip3 5G oferują użytkownikom technologie, które za sprawą ekosystemu opartego na otwartości i innowacji umożliwiają im maksymalne wykorzystanie każdej chwili.

Trwałe i kunsztownie wykonane

Użytkownicy marki Samsung oczekują, że ich foldy będą trwałe. Dlatego właśnie smartfony Galaxy Z najnowszej generacji stworzono z niezrównanym wręcz kunsztem i szczególnym naciskiem na trwałość konstrukcji. Jako pierwsze foldy, Galaxy Z Fold3 5G i Z Flip3 5G oferują wodoodporność zgodną z wymogami normy IPX8, dzięki czemu użytkownicy nie muszą się już obawiać niespodziewanego deszczu. W obu urządzeniach konstrukcja oparta jest na bardzo wytrzymałej, ale lekkiej ramie Armor ALUMINIUM – najtrwalsze rozwiązanie, jakiego użyto dotychczas w jakimkolwiek smartfonie Samsung – oraz najmocniejsze szkło Corning® Gorilla® Glass Victus™, by chronić smartfony przed zadrapaniami czy upadkami. Co więcej, oba urządzenia oferują nową ochronną powłokę z rozciągliwego materiału PET, a także zoptymalizowane warstwy panelu ekranu głównego, w efekcie czego jest on o 80% bardziej wytrzymały niż we wcześniejszych modelach.

Jako lider w zakresie urządzeń z kategorii fold, Samsung nieustannie udoskonala swoje urządzenia, by pozostały niezawodne przez wiele lat użytkowania. Rewolucyjny zawias Hideaway Hinge, po raz pierwszy wprowadzony w Galaxy Z Flip, sprawia, że nowy smartfon może utrzymać dowolny kąt otwarcia, oferując innowacyjne wrażenia z korzystania z trybu Flex. Dzięki ulepszonej technologii Sweeper, kurz i inne cząsteczki nie przedostają się do wnętrza zawiasu, a samo urządzenie wyróżnia się jeszcze smuklejszą konstrukcją. Galaxy Z Fold3 5G i Z Flip3 5G poddano też wyśrubowanym, zweryfikowanym przez Bureau Veritas testom, które wykazały, że urządzenia bez trudu wytrzymują aż 200 000 złożeń. Są do tego wyposażone w najnowszy, wydajny procesor wykonany w technologii 5 nm i kompatybilne z technologią 5G, co przekłada się na optymalne wrażenia z użytkowania na każdym poziomie.

Galaxy Z Fold3 5G: niezrównana efektywność i rozrywka

Wystarczy rozłożyć Galaxy Z Fold3 5G, by móc cieszyć się kinowymi wrażeniami z oglądania i w pełni zanurzyć się w ulubione treści na wyświetlaczu Infinity Flex 7,6”, który – za sprawą nowego, umieszczonego pod ekranem aparatu – jest pozbawiony wszelkich elementów rozpraszających uwagę. Minimalna liczba pikseli w miejscu wycięcia na aparat oznacza, że Galaxy Z Fold3 5G oferuje większą powierzchnię wyświetlania ulubionych aplikacji. Zastosowana w ekranie nowa technologia wyświetlania Eco² sprawia zaś, że jest on o 29% jaśniejszy, a jednocześnie zużywa mniej energii. Urządzenie oferuje też jeszcze płynniejsze przewijanie i szybszą interakcję dzięki adaptacyjnej częstotliwości odświeżania Super Smooth 120 Hz, dostępnej teraz na obu ekranach – głównym i zewnętrznym.

W Galaxy Z Fold3 5G po raz pierwszy w przypadku serii Galaxy Z Samsung wykorzystał cenioną technologię znaną z serii Note: rysik S Pen (sprzedawany osobno). Użytkownicy mogą teraz korzystać ze zoptymalizowanych funkcji rysika na składanym wyświetlaczu, co idealnie sprawdzi się w przypadku wielozadaniowości w drodze. Na ekranie głównym Galaxy Z Fold3 5G łatwiej niż kiedykolwiek można teraz notować jednocześnie uczestnicząc w wideorozmowie, czy odznaczać z listy zrealizowane zadania, czytając maile. Przeznaczony do Galaxy Z Fold3 5G rysik dostępny jest w dwóch wersjach: S Pen Fold Edition i S Pen Pro. Obie wersje wyposażone są w specjalnie zaprojektowaną końcówkę, która została wyposażona w technologię ograniczenia siły nacisku, co chroni ekran główny smartfonu. Nowy S Pen wyróżnia się jeszcze mniejszym opóźnieniem, co przekłada się na wierne odwzorowanie pisma i zapewnia płynne i intuicyjnie sporządzanie notatek.

Miłośnicy efektywności docenią udoskonalone funkcje trybu Flex, który pozwala realizować jeszcze więcej zadań jednocześnie, np. dołączać do wideorozmowy na górnej części ekranu Galaxy Z Fold3 5G i równocześnie sprawdzać notatki ze spotkania w jego dolnej połowie. Usprawniona funkcja Wiele Okien oznacza, że można jeszcze łatwiej umawiać się SMS-owo na kolację, w tym samym czasie sprawdzając w kalendarzu dostępne terminy, a wszystko to na imponującym ekranie urządzenia. Co więcej, na Galaxy Z Fold3 5G można tworzyć skróty, by później ponownie otwierać wybrane pary aplikacji dzięki App Pair. Z kolei nowy pasek zadań pozwala szybko przechodzić pomiędzy aplikacjami bez potrzeby powrotu do ekranu głównego.

Smuklejszy, cieńszy i lżejszy design Galaxy Z Fold3 5G zapewnia jeszcze większą mobilność urządzenia. Smartfon dostępny jest w trzech ponadczasowych kolorach: czarnym, zielonym i srebrnym.

Galaxy Z Flip3 5G: perfekcyjna równowaga stylu, funkcjonalności i nieprzerwanej zabawy

Galaxy Z Flip3 5G daje użytkownikom możliwość wyrażenia siebie za pomocą wyrazistego koloru, smukłego designu i funkcji klasy premium. To prawdziwie ekspresyjne urządzenie dostępne jest w czterech modnych barwach – beżu, zieleni, lawendzie i czerni – z nowymi, stylowymi akcesoriami w postaci etui z pierścieniem bądź paskiem, które ułatwiają trzymanie i składanie smartfonu.

Przeprojektowany ekran zewnętrzny Galaxy Z Flip3 5G jest teraz czterokrotnie większy, co pozwala odczytywać powiadomienia i wiadomości bez potrzeby rozkładania urządzenia. Za sprawą widżetów tego ekranu użytkownicy mogą bez trudu zerkać na swój harmonogram, sprawdzać prognozę pogody i śledzić liczbę wykonanych danego dnia kroków, mogą też dopasować tapetę ekranu zewnętrznego do koloru urządzenia, by cieszyć się spójnym designem.

Galaxy Z Flip3 5G oferuje ponadto najdoskonalsze opcje rejestrowania i udostępniania ważnych chwil. Aparat smartfonu wyposażono w kilka nowych funkcji, za sprawą których w trybie Flex użytkownicy mogą robić jeszcze piękniejsze selfie bez konieczności trzymania smartfonu w dłoni. Mogą również szybko zrobić zdjęcie, a nawet nagrać wideo, nie rozkładając urządzenia – wystarczy, że na ekranie zewnętrznym użyją funkcji szybkiego ujęcia, dwukrotnie wciskając przycisk zasilania Galaxy Z Flip3 5G. Także przewijanie treści jest teraz super płynne dzięki nowej, adaptacyjnej częstotliwości Super Smooth 120 Hz.

Na Galaxy Z Flip3 5G można w wygodny sposób oglądać vlogi na YouTube czy ulubiony serial. Za sprawą nowych, udoskonalonych głośników stereo oraz technologii dźwięku przestrzennego Dolby Atmos® urządzenie zapewnia wciągający dźwięk przestrzenny o niezwykłej czystości i głębi – niezależnie od odtwarzanych treści wideo lub audio. Nowy panel trybu Flex sprawia z kolei, że aplikacje lepiej się prezentują, a ich obsługa jest bardziej intuicyjna. Kiedy smartfon jest częściowo złożony, panel oferuje nowe sposoby wchodzenia w interakcje z urządzeniem – zapewnia bowiem wygodniejsze oglądanie, przenosząc obraz wideo na górną część ekranu, a kontrolę ustawień – takich jak jasność czy głośność – na jego dolną połowę.

Zoptymalizowane rozkładane urządzenia otwierają nowe możliwości

Seria Galaxy Z daje użytkownikom dostęp do większej liczby aplikacji w pełni wykorzystujących możliwości rozkładanego ekranu. Samsung rozszerza partnerstwa z wiodącymi firmami, takimi jak Google czy Microsoft, by użytkownicy mogli cieszyć się większą pulą ulubionych aplikacji, dostosowanych do ich wyjątkowych potrzeb. Mogą teraz korzystać np. z w pełni zoptymalizowanych wideoczatów w ramach Microsoft Teams: po rozłożeniu urządzenia zobaczą pełen szczegółów obraz prezentacji, a poniżej twarze rozmówców. Jeśli chodzi o najlepszą efektywność w pracy, tryb podwójnego panelu Microsoft Outlook stworzony z myślą o urządzeniach Samsung pozwala – niczym na komputerze – wyświetlić całą wiadomość e-mail, jednocześnie ukazując z boku podgląd innych. To jednak nie koniec: nowa funkcja Samsung Labs sprawia, że użytkownicy mogą w dowolnym momencie optymalizować jeszcze większą liczbę aplikacji pod kątem składanego ekranu.

Co więcej, Samsung wciąż pracuje nad tym, by umożliwić programistom tworzenie aplikacji zapewniających wyjątkowe wrażenia z użytkowania. By zaoferować im jeszcze więcej opcji, jednocześnie gwarantując wysokiej jakości optymalizację, firma wspiera Remote Test Lab (RTL), dzięki któremu programiści mogą bezpośrednio instalować i testować swoje aplikacje w czasie rzeczywistym niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Galaxy Buds2: słuchawki dla wszystkich – dźwięk klasy premium i komfortowe dopasowanie

Kolejnym członkiem rodziny Galaxy są Galaxy Buds2. To słuchawki zaprojektowane tak, by można je było wygodnie nosić przez cały dzień, ciesząc się brzmieniem najwyższej klasy, które pozwala zawsze i wszędzie skupić się na słuchanych treściach. Będące częścią ekosystemu Galaxy słuchawki Buds2 to idealny towarzysz dla smartfonu, tabletu czy smartwatcha Galaxy.

Niezależnie od tego, czy Galaxy Buds2 służą do słuchania muzyki, czy do uczestniczenia w wideokonferencji, zapewniają wszystkie funkcje, pozwalające użytkownikom zanurzyć się w ich własny świat. Dynamiczne, dwudrożne głośniki generują wyraziste, czyste wysokie tony oraz głębokie basy, a funkcja aktywnej redukcji szumów blokuje do 98% dźwięków w tle. A gdy tylko użytkownik potrzebuje usłyszeć to, co dzieje się wokół niego, może z powrotem włączyć otaczające dźwięki, ustawiając ich głośność na jednym z trzech poziomów. Co więcej, podczas rozmów telefonicznych głos brzmi jeszcze wyraźniej, a to za sprawą nowego rozwiązania, opartego na maszynowym uczeniu, które identyfikuje i usuwa różnorodne hałasy z otoczenia.

Galaxy Buds2 to jak dotychczas najmniejsze i najlżejsze słuchawki douszne Samsung. Charakteryzują się ikonicznym, zakrzywionym kształtem, który zapewnia wyższą jakość dźwięku. Z kolei jeszcze doskonalszy komfort noszenia jest możliwy dzięki „Testowi dopasowania słuchawek” w aplikacji Galaxy Wearable. Słuchawki dostępne są w czterech nowoczesnych kolorach, które dopełnią stylu użytkownika – grafitowym, białym, oliwkowym i lawendowym – można dobrać do nich również etui innych firm.

Więcej informacji o Galaxy Z Fold3 5G, Z Flip3 5G i Galaxy Buds2 można znaleźć na news.samsung.com/pl lub www.samsung.com/galaxy.

Źródło: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?