Tesla dostarcza więcej samochodów niż produkuje!

Tesla dostarczyła prawie 185 tysięcy samochodów w pierwszym kwartale 2021 roku, więcej niż wyprodukowała w ciągu trzech miesięcy – wynika z danych, które firma podała w piątek.

Spośród samochodów dostarczonych przez Teslę w I kwartale 2021 r.  – prawie 183 000 to pojazdy Model 3 i Model Y, czyli więcej niż 180 000 modeli wyprodukowanych w I kwartale. Oprócz dostaw Modelu 3 i Modelu Y, firma sprzedała również dodatkowe 2020 samochodów Modelu S, które zostały wyprodukowane w poprzednich kwartałach.

Tesla ogłosiła przeprojektowanie Modelu S i Modelu X w styczniu 2021 r., które dodało nowe układy napędowe, opcje wyższego zasięgu w bardziej popularnym Modelu 3. Tesla twierdzi, że przeprojektowanie zostało „wyjątkowo dobrze przyjęte” i że jest na wczesnym etapie zwiększania produkcji obu nowych modeli.

Firma nie podała konkretnych liczb dostaw samochodów w Chinach, ale Tesla twierdzi, że nadal jest zadowolona z odbioru swojego nowszego Modelu Y w tym kraju. Tesla skupiała się na Chinach od momentu otwarcia tam swojej Gigafactory w 2019 roku, co wydaje się być kluczowe dla zaspokojenia popytu na jej samochody. Kiedy Tesla ujawniła swoje dane finansowe za IV kwartał 2020 r., ogłosiła, że ​​jej fabryka w Szanghaju może pozwolić na wyprodukowanie nawet 1,05 miliona samochodów rocznie.

Tesla i Musk nie ogłosili jeszcze żadnych ambitnych celów dostaw na 2021 r., Ale w porównaniu z 88 400 samochodów, które dostarczyły w pierwszym kwartale 2020 r., Tesla wydaje się być na dobrej drodze, aby pokonać zeszłoroczny cel 500 000 samochodów.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?