Xiaomi zainwestuje 10 miliardów dolarów w inteligentne pojazdy elektryczne

Lei Jun, założyciel, prezes i dyrektor generalny Xiaomi, ogłosił że powstaje spółka zależna, która zajmie się produkcją elektrycznych aut. W ciągu następnych 10 lat Xiaomi zainwestuje w nią łącznie 10 miliardów dolarów. Lei Jun będzie pełnił funkcję jej dyrektora generalnego.

„Decyzja została podjęta po wielu rundach rozważań wśród naszych partnerów i uważam ją za krok w zupełnie nowy świat. Będzie duży projekt przedsiębiorczy, być może ostatni w moim życiu. Jestem gotów postawić na szali całą moją reputację i walczyć o przyszłość naszego inteligentnego pojazdu elektrycznego. Jestem zdeterminowany, aby poprowadzić mój zespół do walki o sukces pojazdu elektrycznego Xiaomi.” – powiedział Lei Jun. Wyjawił również, że przygotowania trwały od szeregu miesięcy.

W liście do pracowników, Lei Jun wytłumaczył, czemu produkcja inteligentnego elektrycznego samochodu jest ważna dla Xiaomi:

  1. Inteligentne pojazdy elektryczne zasadniczo zmieniły model biznesowy tradycyjnego przemysłu motoryzacyjnego, a Xiaomi doskonale rozumie dynamikę rynku produkcji sprzętu;
  2. Xiaomi ma doświadczenie w integracji oprogramowania i sprzętu oraz doskonałe know-how w zakresie produkcji w branży internetowej;
  3. Xiaomi ma gotowy inteligentny ekosystem, który jest największy pod względem skali, najbardziej zróżnicowany pod względem kategorii produktów i najbardziej aktywny pod względem połączeń z użytkownikami;
  4. Xiaomi ma wiele kluczowych technologii, które mogą być zastosowane w biznesie pojazdów elektrycznych;
  5. Xiaomi ma silną markę i doskonałą bazę użytkowników, użytkownicy i fani po prostu jej ufają;
  6. Xiaomi ma pieniądze na inwestycję, nawet tak dużą. Bezpieczeństwo finansowe jest zapewnione.

„Inteligentne pojazdy elektryczne stanowią jedną z największych możliwości biznesowych w następnej dekadzie i stanowią pewny element inteligentnego życia. Wejście w ten biznes jest dla nas naturalnym wyborem, ponieważ rozszerzamy nasz ekosystem AIoT i spełniamy naszą misję, aby każdy na świecie mógł cieszyć się lepszym życiem dzięki innowacyjnej technologii.” – stwierdził Lei Jun.

Xiaomi tworzy unikalne produkty, które zyskały uznanie milionów użytkowników i to w branży niezwykle konkurencyjej. Zatrudnia zespół badawczo-rozwojowy składający się z ponad 10000 wysoko wykwalifikowanych specjalistów, stworzyła ekosystem urządzeń IoT i cieszy się wsparciem ogromnej liczby fanów Mi na całym świecie. Do końca 2020 roku Xiaomi zabezpieczyła rezerwy gotówkowe w wysokości 108 miliardów RMB.

W 2020 roku Xiaomi stała się trzecim największym producentem smartfonów na świecie – 146 milionów urządzeń trafiło do użytkowników. Do czwartego kwartału 2020 r. liczba podłączonych urządzeń w ekosystemie AIoT firmy Xiaomi (z wyłączeniem smartfonów i laptopów) osiągnęła 325 milionów, co czyni ją jedną z największych na świecie platform IoT klasy konsumenckiej.

Ogłoszenie wejścia w branżę pojazdów elektrycznych wprowadza Xiaomi w nową dekadę rozwoju. Staną się one ważnym elementem rozległego ekosystemu, z którego skorzystają wszyscy, a najbardziej zadowoleni użytkownicy.

Źródło: materiały prasowe 

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?