Elon Musk ma bilet na lot kosmiczny Richarda Bransona

Kosmiczny miliarder Elon Musk kupił bilet w kosmos od miliardera kosmicznego Richarda Bransona z Virgin Galactic.

Musk, dyrektor generalny i założyciel SpaceX, miał bilet Virgin Galactic przed niedzielnym lotem Bransona w kosmos. Nie jest jasne, gdzie Musk stoi w kolejce Virgin Galactic z około 600 innymi potencjalnymi pasażerami SpaceShipTwo.

Branson poleciał w kosmos w niedzielę na pokładzie kosmicznego samolotu SpaceShipTwo swojej firmy w absurdalnie ekstrawaganckim locie testowym, który obejmował misternie wyprodukowane fragmenty wideo, koncert i występy celebrytów Stephena Colberta i astronauty Chrisa Hadfielda. Po udanym starcie w powietrzu Branson i trzej inni pracownicy Virgin Galactic na krótko unosili się wokół kabiny kosmolotu w warunkach mikrograwitacji, zanim kilka minut później ruszyli z powrotem na ziemię.

SpaceShipTwo to samolot rakietowy, który stoi w centrum rodzącej się turystyki kosmicznej Virgin Galactic. Każdy bilet na jedno z sześciu miejsc w samolocie kosztuje około 250 000 USD, a firma zarezerwowała do tej pory ponad 600 pasażerów, w tym gwiazdy takie jak Justin Bieber i Leonardo DiCaprio.

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?