LG przedstawia LG Smart Cam – kamera współpracująca z telewizorami z systemem webOS

LG Electronics ogłasza światowy debiut swojej nowej kamery Smart Cam (model VC23GA). Jest to kamera Full HD (FHD) z dwoma wbudowanymi mikrofonami i funkcją multi-view, która współpracuje z inteligentnymi telewizorami LG z systemem webOS, zapewniając użytkownikom lepszą interakcję z wieloma aplikacjami i usługami klasy premium. Zestaw ten umożliwia wygodne wideorozmowy oraz wideokonferencje, lepsze wrażenia z domowego fitnessu i nie tylko. Zaspokoi różnorodne potrzeby klientów, którzy korzystają z usług oferowanych przez telewizory LG Smart TV.

LG Smart Cam jest kompatybilna z wieloma usługami dostępnymi na platformie webOS, dzięki czemu oferuje szereg różnorodnych i atrakcyjnych interaktywnych możliwości. Użytkownicy mogą teraz na przykład wygodnie łączyć się ze współpracownikami, klientami, rodziną lub przyjaciółmi za pośrednictwem RemoteMeeting – innowacyjnej internetowej usługi wideokonferencyjnej, która działa również na komputerach PC, laptopach i smartfonach. Dzięki rozdzielczości FHD (1920 x 1080) kamera Smart Cam zapewnia płynny, wyraźny obraz wideo. Wyświetlany na dużych telewizorach LG, znanych z doskonałej jakości obrazu, wygląda bardzo wyraźnie i realistycznie. Konfiguracja aplikacji RemoteMeeting na telewizorze LG jest szybka i prosta, a przy tym nie wymaga połączenia z laptopem ani komputerem. Co więcej, dzięki wbudowanym mikrofonom Smart Cam nie są już potrzebne żadne dodatkowe urządzenia.

Osoby korzystające z aplikacji fitness i poprawiających samopoczucie będą zachwycone korzyściami płynącymi z podłączenia LG Smart Cam do telewizora LG. Exercite – domowa aplikacja fitness, która wykorzystuje zaawansowane algorytmy AI do rozpoznawania ruchu i ćwiczeń – dokładnie śledzi za pomocą Smart Cam ciało użytkownika podczas każdego ruchu. Pozwala to na bieżąco monitorować technikę ćwiczeń, aby pomóc poprawić ich skuteczność. FlexIt, platforma oferująca wspomagane kamerą, indywidualne sesje na żywo z najlepszymi specjalistami fitness i wellness, w pełni wykorzystuje integrację Smart Cam z telewizorami LG. To efektywne połączenie zwiększa indywidualne wrażenia użytkownika zapewniane przez FlexIt. Aplikacja oferuje dopasowane programy oraz motywujące porady i wskazówki, które pomagają osiągać cele związane z kondycją i dobrym samopoczuciem oraz dbać o zdrowszy styl życia.
Ponadto duet Smart Cam i telewizor LG oferuje nowe możliwości rozrywki, w tym nową aplikację Fun Mirror do robienia selfie oraz popularną aplikację 1M HomeDance do nauki tańca. Fun Mirror udostępnia użytkownikom szeroką gamę filtrów, zabawnych efektów fotograficznych i wiele opcji edycji. Home Dance by 1M, efekt współpracy między LG i kultowym południowokoreańskim 1 MILLION Dance Studio, jednym z najpopularniejszych zespołów choreograficznych K-Pop, oferuje natomiast różne samouczki i klipy, które pomagają użytkownikom doskonalić umiejętności taneczne. Po podłączeniu Smart Cam użytkownicy mogą tańczyć razem z instruktorem w trybie kamery, aby łatwiej uczyć się choreografii swoich ulubionych układów.

Zobacz również: Acer Aspire Vero – sprawdzamy 15-calowego, ekologicznego laptopa

Aby chronić użytkowników przed potencjalnymi naruszeniami bezpieczeństwa, zintegrowana osłona LG Smart Cam skutecznie blokuje obiektyw kamery, gdy nie jest ona używana.
Stylowa i funkcjonalna kamera LG Smart Cam ma smukłą konstrukcję, która idealnie pasuje do nowoczesnego wzornictwa kompatybilnych telewizorów LG Smart TV wprowadzonych na rynek od 2022 roku, w tym także do linii telewizorów lifestyle’owych. Mocowana za pomocą magnetycznych złączy kamera LG dyskretnie łączy się z telewizorem, a dzięki wbudowanemu podwójnemu mikrofonowi zapewnia czyste brzmienie głosu.

LG dąży do poprawy codziennego życia użytkowników dzięki innowacjom, które zapewniają wyjątkową wartość i dostarczają zróżnicowane wrażenia. Łatwa integracja kamery Smart Cam i telewizora LG zwiększa wygodę, interaktywność i możliwości rozrywki dla posiadaczy telewizorów LG. Kamera LG Smart Cam jest obecnie dostępna w sklepach internetowych LG w Korei i Stanach Zjednoczonych, a jej wprowadzenie jest planowane na kolejne duże rynki na całym świecie.

Źródło: materiały prasowe LG

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?