Nowy Apple iMac z chipem M1 i genialnymi kolorami!

Firma Apple wprowadziła dziś przeprojektowany komputer iMac z cieńszym wyświetlaczem, chipem Apple Silicon i obudową w jasnych, odważnych kolorach, nawiązującą do klasycznych, kolorowych iMaców typu all-in-one.

Nowy iMac ma 24-calowy wyświetlacz 4,5K z węższymi krawędziami u góry i po bokach. Nadal ma duży podbródek na dole, ale tył wyświetlacza jest teraz płaski, a nie zakrzywiony. Apple twierdzi, że głośność została zmniejszona o ponad 50 procent. Ekran jest również wyposażony w technologię Apple True Tone, która automatycznie dostosowuje temperaturę barwową. Apple obiecuje również bardzo potrzebną aktualizację aparatu i mikrofonów iMaca, dzięki której będziesz lepiej wyglądać podczas rozmów wideo. Ma teraz rozdzielczość 1080p i większy czujnik.

Nowy iMac ma 11,5 mm grubości, ale Apple twierdzi, że dzięki chipowi M1 powinien pozostać cichszy i chłodniejszy niż poprzedni model. Nowy model ma „dwa małe wentylatory”, które zastępują „nieporęczny system termiczny” iMaca poprzedniej generacji – twierdzi firma.

Model podstawowy będzie wyposażony w dwa porty USB-C / Thunderbolt z tyłu, a model z wyższej półki doda dodatkowe dwa porty USB-C (bez obsługi Thunderbolt). Wciąż Apple nie zrezygnowało z gniazda słuchawkowego!

Oprócz nowego iMaca Apple wprowadza także klawiaturę, mysz i gładzik w dopasowanych kolorach. Klawiatura posiada przycisk Touch ID do logowania.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?