Nowy Apple TV 4K oraz znakomity pilot Siri

Ogłoszony w ramach wydarzenia Spring Loaded zupełnie nowy Apple TV 4K, ma szybszy procesor A12 i nową, sprytną funkcję kalibracji telewizora, ale najlepszą częścią jest zupełnie nowy pilot Siri.

Nowy pilot ma całkowicie aluminiową obudowę, nowy układ i możliwość sterowania telewizorem. Największa zmiana dotyczy dotykowej klawiatury u góry. Stary pilot Siri do Apple TV miał pusty, czarny kwadrat, po którym przesuwałeś kciukiem, aby sterować menu i odtwarzaniem. W tamtym czasie był nowatorski, ale często był zbyt delikatny lub nieprecyzyjny, powodując skargi wielu użytkowników.

Zobacz również: iOS 14.5 – mała lecz przełomowa aktualizacja od Apple!

Apple twierdzi, że istnieje nowy gest, który kontroluje ruchy w górę iw dół, jeśli poruszasz kciukiem w kółko, i zachwala pięciokierunkową nawigację dla lepszej dokładności. Dedykowany przycisk zasilania telewizora umożliwia włączanie i wyłączanie telewizora, a Apple przeniósł przycisk Siri, który przywołuje asystenta głosowego firmy, na bok. Pilot jest srebrny, który powinien się lepiej prezentować niż czarna wersja, którą zastępuje, i wykonany jest w 100% z aluminium pochodzącego z recyklingu.

Nowy pilot Siri jest dostarczany z całkowicie nowym Apple TV 4K, dostępnym w przedsprzedaży 30 kwietnia i wysyłanym w maju. Ceny zaczynają się od 899 zł. 

Źródło: cnet

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?