Oto iPhone 13! Wszystko co musisz wiedzieć o nowym iPhonie

Oficjalnie pojawił się iPhone 13 firmy Apple — podstawowy, najbardziej popularny model, który ustawi poprzeczkę dla linii telefonów Apple 2021.

Podobnie jak w zeszłym roku, podstawowy iPhone 13 będzie dostępny w dwóch wersjach: 6,1-calowy „zwykły” model i mniejszy 5,4-calowy iPhone 13 Mini. Ekran jest nadal panelem OLED, boki nadal są aluminiowe wciśnięte między dwie tafle szkła.

Ceny zaczynają się od 799 USD za iPhone 13 i 699 USD za mniejszy iPhone 13 Mini. Opcje pamięci masowej dla tegorocznych modeli zostały zwiększone, a Apple oferuje konfiguracje 128 GB, 256 GB i 512 GB dla obu modeli.

Nie ma tu zbyt wiele radykalnych nowych funkcji lub zmian; zamiast tego iPhone 13 jest bliższy staremu modelowi iPhone’ów z roku „S” firmy Apple, oferując pewne udoskonalenia i ulepszenia zeszłorocznego projektu, a nie monumentalne nowe funkcje.

W przeciwieństwie do iPhone’a 12, który został znacznie przeprojektowany, iPhone 13 ma ten sam szeroki wygląd, co model z zeszłego roku, tylko z wyszczuplonym wycięciem Face ID, które jest o 20 procent mniejsze, co oznacza, że ​​zajmie mniej miejsca na górze Twój telefon. Nie jest to minimalny wygląd, jaki oferują wyświetlacze dziurkacza na Androidzie, ale jest to ładnie wyglądające ulepszenie.

Jest też mocniejszy procesor: A15 Bionic, który według Apple jest szybszy i bardziej energooszczędny niż zeszłoroczny układ A14 Bionic. To nadal układ 5 nm i nadal 6-rdzeniowy procesor (z dwoma wysokowydajnymi i czterema wysokowydajnymi rdzeniami), ale Apple twierdzi, że to „najszybszy procesor w smartfonie”, do 50 procent szybszy niż konkurencja. Mówi również, że grafika jest do 30 procent szybsza niż jej konkurenci (chociaż nie określa, z kim się porównuje).

Podstawowy iPhone 13 otrzymał tę samą ulepszoną kamerę, którą Apple zadebiutował ze swoim największym smartfonem w 2020 roku, z fizycznie większym czujnikiem szeroki aparat, który jest o 47 procent większy niż w zeszłym roku, co pozwala uchwycić więcej światła w ciemniejszym otoczeniu przy mniejszych szumach.

Nowa matryca szerokokątna to 12-megapikselowy obiektyw z przysłoną f/1,6, a nowy 12-megapikselowy aparat ultraszerokokątny ma jaśniejszy obiektyw f/2,4 i pole widzenia 120 stopni. iPhone 13 będzie również wyposażony w technologię stabilizacji przesunięcia czujnika, którą Apple wprowadził w zeszłym roku w 12 Pro Max, która fizycznie porusza szerokim czujnikiem, aby zredukować wibracje. Apple wprowadził również nowy „tryb kinowy” dla wideo, który pozwala na efekt ostrości stojaka, aby zmienić ostrość podczas wideo, co firma pokazała w zabawnej parodii w stylu Knives Out.

Podczas nagrywania filmu tryb kinowy automatycznie zmienia ostrość podczas filmowania w czasie rzeczywistym, inteligentnie przesuwając ostrość, gdy ludzie wchodzą w kadr lub odwracają wzrok od kamery. Będziesz mógł ręcznie zmienić ostrość lub zablokować ostrość na konkretnym obiekcie, aby uzyskać bardziej precyzyjną kontrolę. Przedni aparat będzie również obsługiwał tryb kinowy. Apple obiecuje również lepszą wydajność 5G w porównaniu do iPhone’a 12, z większą obsługą pasma dla lepszych międzynarodowych doświadczeń 5G. Firma obiecuje, że do końca roku iPhone będzie obsługiwał 200 operatorów w ponad 60 krajach i regionach.

Nowa linia iPhone’ów 13 będzie również oferować lepszą żywotność baterii: iPhone 13 Mini będzie działał na baterii o 1,5 godziny dłużej niż iPhone 12 Mini, podczas gdy większy iPhone 13 powinien działać nawet o 2,5 godziny dłużej w porównaniu do iPhone’a 12, dzięki do większych akumulatorów, lepszej wydajności A15 Bionic oraz dodatkowych ulepszeń i optymalizacji oprogramowania.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?