Oto nowy iPhone 13 Pro i Pro Max z wyświetlaczami 120 Hz

Apple oficjalnie ogłosiło high-endową część linii iPhone 13: iPhone 13 Pro i 13 Pro Max.

Nowy iPhone ma szybszy chip A15 Bionic, trzy zupełnie nowe kamery i ulepszony wyświetlacz z wyświetlaczem ProMotion o wysokiej częstotliwości odświeżania do 120 Hz, który może osiągnąć jasność nawet 1000 nitów. iPhone 13 Pro zacznie się od 999 USD, a iPhone 13 Pro Max od 1099 USD. Oba będą dostępne do zamówienia w piątek, wysyłka 24 września.

Ekrany OLED w obu modelach mają te same rozmiary, co w zeszłym roku i mają 6,1 i 6,7 cala, ale z nieco mniejszymi wycięciami, które powinny pozwolić na więcej miejsca na pasku stanu iOS. Apple twierdzi, że telefony mają zupełnie nowy system trzech kamer. Ultrawide powinien oferować lepszą fotografię przy słabym oświetleniu, a teleobiektyw ma teraz 3-krotny zoom, umożliwiając 6-krotny zoom optyczny we wszystkich trzech aparatach. Wszystkie trzy aparaty mają teraz tryb nocny i nowy tryb makro do fotografowania obiektów z odległości zaledwie 2 cm.

Po stronie oprogramowania Apple zapowiedział nowe profile fotograficzne, które wyglądają trochę jak tradycyjne filtry aparatu z dodatkową dawką fotografii obliczeniowej. Jeśli chodzi o wideo, funkcja ostrości kinowej zapowiedziana dla iPhone’a 13 będzie również dostępna w 13 Pro i Pro Max. iPhone 13 Pro będzie również mógł filmować w rozdzielczości do 4K/30 klatek na sekundę w ProRes, formacie wideo wyższej jakości, który daje edytorom wideo większą kontrolę podczas poprawiania materiału po jego nagraniu.

Wewnętrznie oba urządzenia korzystają z nowego układu Apple A15 Bionic, który oferuje znany wzrost prędkości procesora i karty graficznej w porównaniu do zeszłego roku. Apple twierdzi również, że chip powinien być szybszy. Poprawiono również żywotność baterii, przy czym 13 Pro działa o 1,5 godziny dłużej niż 12 Pro, a 13 Pro Max o 2,5 godziny dłużej niż 12 Pro Max po naładowaniu. Opcje pamięci masowej dla iPhone’a 13 Pro wahają się od 128 GB do 1 TB, czyli najwięcej miejsca, jakie Apple kiedykolwiek oferowało na telefonie.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?