Słuchawki bezprzewodowe do oglądania filmów? Czym się kierować?

Nowoczesne telewizory Smart TV to już praktycznie standard w praktycznie każdym gospodarstwie domowym. Zdarzają się jednak sytuacje, że oglądany przez nas film czy też serial może niekoniecznie interesować innych współlokatorów. Rozsądnym rozwiązaniem w takim wypadku jest wybór słuchawek, które pozwolą odseparować się od naszego otoczenia i cieszyć się w pełni dźwiękiem oglądanej przez nas produkcji kinowej. Czym kierować się przy wyborze takich słuchawek?

Komfort

Najbardziej praktycznym i komfortowym wyborem są słuchawki bezprzewodowe. Takie rozwiązanie zdecydowanie tworzy nam swobodę i uwalnia od wijących się wszędzie kabli, dodatkowo umożliwiając poruszanie się po naszym mieszkaniu bez obawy, że akurat ominie nas kluczowa kwestia w filmie lub serialu. Dołączane do słuchawek dokanałowych nakładki silikonowe w różnych rozmiarach zawsze pozwolą na idealne dopasowanie do naszego kształtu ucha jak również ten rodzaj słuchawek zdecydowanie mniej męczy naszą głowę niż nauszne, które bardzo często potrafią powodować dyskomfort i ucisk przy dłuższych seansach. Dodatkowo posłużą nam one nie tylko jako sprzęt domowy ale również przy każdej innej okazji, gdy będziemy potrzebowali zestawu słuchawkowego – podczas jazdy samochodem czy słuchania muzyki w trakcie treningów.

Czas pracy na baterii

Jeden z istotnych elementów podczas wyboru słuchawek bezprzewodowych sprowadza nas właśnie do ich czasu pracy na jednym cyklu ładowania. Niektóre tańsze urządzenia oferowane przez producentów potrafią niejednokrotnie niemiło nas zaskoczyć i rozczarować. Warto zwrócić uwagę na zestawy wyposażone w energooszczędny standard Bluetooth 5.0., który wydłuży nam ten właśnie czas pracy. Bardzo często pomijana podczas zakupu jest także prędkość z jaką jesteśmy w stanie naładować nasze słuchawki – polecamy wybierać modele wyposażone w funkcję szybkiego ładowania i zwracać uwagę na to czy producent podaje takie właśnie informacje.

Dźwięk

Niezaprzeczalnie kluczowym aspektem, który nas będzie interesował podczas zakupu jest dźwięk jaki wydobywa się z tych właśnie słuchawek. W czasach gdzie co raz większy procent zakupów jakie wykonujemy przenosimy do Internetu i niejednokrotnie nie mamy bezpośredniej styczności z wybieranym przez nas produktem – zwróćmy uwagę na technologię dźwięku, jaką producent zastosował w wybranym przez nas modelu. Jeżeli chcemy cieszyć się podczas naszych seansów czystym i bogatym brzmieniem w szczególności powinny nas zainteresować urządzenia, które dany producent opracował przy współpracy z firmami audiofilskimi. Daje nam to pewnego rodzaju gwarancję, że dźwięk jaki usłyszymy po raz pierwszy nas nie rozczaruje a oglądane produkcje będą cieszyć nie tylko nasze oko.

Polecamy

Polecanym przez nas zestawem będzie na pewno nowy model TONE Free HBS-FN7 od firmy LG, który oprócz tego, że spełnia większość z wymienionych założeń oferuje także aktywną redukcję szumów, indukcyjne ładowanie, tryb Ambient Sound umożliwiający nam usłyszeć co się dzieje wokół nas bez zdejmowania słuchawek, jak również wzmocnioną konstrukcję dla fanów sportu. Bardzo ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem jest dołączenie przez producenta niewielkiej mobilnej ładowarki LG UV nano, która została wyposażona w lampę LED UV pozwalająca podczas ładowania usunąć do 99,9 % bakterii zgromadzonych na nakładkach silikonowych.

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?