Razer świętuje Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Razer, globalny lider wśród lifestyle’owych marek dla graczy, uczcił Światowy Dzień Ochrony Środowiska ogłaszając, że Basilisk V3 i DeathAdder Essential stały się pierwszymi myszami gamingowymi, które uzyskały certyfikat ECOLOGO® przyznawany przez światowego lidera w dziedzinie bezpieczeństwa – UL. Myszy przeszły pomyślnie test UL2710, który stanowi potwierdzenie tego, że są to produkty przyjazne dla środowiska.

Razer poddał się procesowi certyfikacji, aby dać gwarancję swoim fanom, że najpopularniejsze myszy z oferty firmy spełniają bardzo surowe normy środowiskowe. Znak ECOLOGO® to dowód, że certyfikowane produkty zostały przetestowane przez niezależny ośrodek naukowy, co idealnie wpisuje się w politykę transparentności, którą Razer prowadzi wobec swojej społeczności. Pierwsze w historii myszy gamingowe z certyfikatem ECOLOGO w ofercie Razera to wyraz zaangażowania marki w tworzenie bardziej ekologicznych produktów, co jest także głównym filarem jej dziesięcioletniego planu zrównoważonego rozwoju – #GoGreenWithRazer.

Pierwsza mysz gamingowa na świecie z certyfikatem UL ECOLOGO

Aby możliwe było nadanie myszom Basilisk V3 i DeathAdder Essential certyfikatu ECOLOGO®, w laboratorium UL wzięto pod uwagę kilka kryteriów zrównoważonego rozwoju. Uznano, że konstrukcja myszy jest zgodna z przepisami unijnymi regulującymi kwestie zastosowanie niebezpiecznych substancji chemicznych. Sprawdzono też, czy zastosowane materiały nie działają drażniąco ani uczulająco na skórę. Laboratorium UL przyjrzało się również polityce zarządzania naprawami i wymianą sprzętu Razera, skupiając się na łatwości demontażu produktów w autoryzowanych serwisach, a także na kwestii tego, w jaki sposób Razer informuje serwisy o częściach wymagających selektywnej utylizacji.

Opakowanie przyjazne środowisku to kolejne kryterium spełnione przez obydwie myszy. Ich opakowania są wykonane z materiału z certyfikatem FSC, nie zawierają metali ciężkich ani chloru, a wszystkie nadruki to ekologiczny tusz sojowy, co sprawia, że nadają się w pełni do recyklingu.

Laboratorium UL przeprowadziło również audyt zakładów produkcyjnych Razera, aby móc zagwarantować, że myszy zostały wyprodukowanew zakładach zarządzanych w sposób zrównoważony, zgodnie z wymaganiami normy ISO 14001.

„Światowy Dzień Ochrony Środowiska można świętować na wiele sposobów. My uznaliśmy, że ten wyjątkowy dzień obejdziemy w ten sposób, że podzielimy się z naszą społecznością wyjątkowo dobrą nowiną, a mianowicie taką, że myszy, które stają się ich orężem w wirtualnej rozgrywce, są także skuteczną bronią w walce o lepsze środowisko naturalne” – mówi Kenneth Ng, menedżer ds. zrównoważonego rozwoju w firmie Razer. „Parafrazując powiedzenie o pliszce, każda myszka swój ogonek chwali. Ale nasze myszki nie muszą chwalić się same, bo dokładamy wszelkich starań, aby udowodnić naszym fanom, że nasze produkty są naprawdę przyjazne środowisku. Stąd też decyzja, by postarać się o certyfikat niezależnej instytucji. Nasza społeczność graczy może mieć pewność, że ich ulubione myszy zostały dokładnie przetestowane przez zaufaną, obiektywną i rzetelną organizację naukową, która przeprowadziła badania według naprawdę obszernej listy kryteriów, aby ostatecznie przyznać nam certyfikat ECOLOGO®.”

„Dzięki certyfikacji ECOLOGO®, firmy takie jak Razer mogą wykazać swoje zaangażowanie w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i czystszego środowiska poprzez współpracę z wiarygodną, niezależną instytucją, która prowadzi jeden z najbardziej rozpoznawalnych i znaczących programów oznakowania ekologicznego na świecie” – powiedział Doug Lockard, wiceprezes i dyrektor generalny ds. produktów detalicznych i konsumenckich w laboratorium UL. „Oznakowania ekologiczne, takie jak certyfikat ECOLOGO®, certyfikat UL GREENGUARD, deklaracje środowiskowe produktów (Environmental Product Declaration), czy świadectwa ECV (Environmental Claim Validation) mogą pomóc klientom podejmować świadome decyzje zakupowe i wybierać produkty o konkretnych cechach, mające konkretny wpływ – a raczej w zamyśle jego brak – na nasze środowisko.”

Razer i UL razem na rzecz zrównoważonej produkcji produktów gamingowych

Nie jest to pierwsza współpraca Razera i UL, której efektem są innowacyjne rozwiązania w domenie zrównoważonego rozwoju w branży gamingowej. W zeszłym roku na RazerCon 2021, cyfrowym wydarzeniu stanowiącym swego rodzaju święto całej społeczności graczy, Razer ogłosił, że nawiązał współpracę z UL, aby promować Deklarację Środowiskową Produktu (EPD; Environmental Product Declaration) Typu III, aby zachęcić inne firmy do podjęcia śmielszych kroków w stronę zrównoważonej produkcji produktów gamingowych. Inicjatywa ta była umotywowana faktem, że w branży gier komputerowych brakuje standardu, który pozwoliłby zmierzyć poziom trwałości i żywotności produktów. Razer postanowił to zmienić.

W ramach nawiązanej współpracy, Razer i UL podjęły działania na skalę branżową, których celem było zidentyfikowanie kluczowych wskaźników wpływu na środowisko, których poziomy powinni mierzyć i podawać do wiadomości wszyscy producenci produktów dla graczy. Dokładając starań, by uczynić zrównoważony rozwój integralnym elementem produkcji akcesoriów gamingowych, Razer daje przykład całej branży, inspirując inne firmy do stosowania bardziej zaawansowanych rozwiązań i bardziej zrównoważonych praktyk na każdym etapie procesu produkcji.

Firma Razer dokłada wszelkich starań, aby jej produkty były bardziej ekologiczne, a konsumenci mieli dostęp do wiedzy, dzięki której będą mogli dokonywać bardziej świadomych wyborów. Znak ECOLOGO® pojawi się na opakowaniach myszy Basilisk V3 i DeathAdder Essential do końca 2022 roku, jednak wszyscy obecni użytkownicy tych modeli mogą cieszyć się świadomością tego, że sprzęt, z którego korzystają, produkowany jest w sposób zrównoważony i przyjazny środowisku.

Więcej informacji na temat certyfikatu ECOLOGO® można znaleźć na stronie: https://www.razer.com/go-green/green-products/ecolabel.

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?