Recenzja HUAWEI FreeBuds Pro 2 – nowy konkurent AirPods Pro

Huawei właśnie wprowadził na rynek swoje najnowsze słuchawki douszne: FreeBuds Pro 2, które oferują najwyższej jakości dźwięk opracowany wspólnie z firmą Devialet i unikalne innowacje w aktywnej redukcji szumów (ANC).

Połączenie przydatnych funkcji, doskonałej jakości dźwięku i solidnej redukcji szumów oznacza, że ​​Freebuds Pro 2 powinien być atrakcyjną opcją dla większości użytkowników szukających solidnej pary wkładek dousznych TWS. Do tego najnowsze słuchawki Huawei są wygodne i łatwe w noszeniu, a nawet oferują obsługę plików Hi-Res LDAC i HWA dla tych, którzy mają urządzenia i pliki audio, które mogą na tym skorzystać.

HUAWEI FreeBuds Pro 2 recenzja
Design

Huawei nadał swój własny styl znanemu już z poprzedników wzornictwu , o grubszym i bardziej kwadratowym kształcie, który, jak twierdzi, był inspirowany klawiszami fortepianu. Daje to lepszy uchwyt podczas aktywacji elementów sterujących gestami , które są trudniejsze do przypadkowego uruchomienia. Otrzymany do recenzji model w kolorze Srebrnym wygląda obłędnie, natomiast połyskujące elementy słuchawek lubią zbierać odciski palców, więc warto o tym wspomnieć dla przyszłych użytkowników.
Przy wadze 5,9 g z trzema rozmiarami silikonowych końcówek dousznych do wyboru, okazują się wystarczająco wygodne do wielogodzinnego słuchania muzyki lub podcastów. Huawei szacuje, że zmierzył ponad 10 000 kanałów słuchowych użytkowników, aby zaprojektować kształt, który nie będzie powodował wyślizgiwania się naszych słuchawek podczas aktywności. Etui ładujące w kształcie kamyka ma z tyłu lustrzane logo Huawei/Devialet, które bardzo ładnie podkreśla elegancki charakter urządzenia.

HUAWEI FreeBuds Pro 2 recenzja
Funkcje i bateria

Aby w pełni wykorzystać FreeBuds Pro 2, potrzebujesz aplikacji Huawei AI Life, dostępnej na iOS i Androida, która pozwala dostosować poziom redukcji szumów, zastosować ustawienia korektora (w tym jedno stworzone we współpracy z Devialet), dostosować sterowanie gestami i włączyć kodek LDAC do odtwarzania w wysokiej rozdzielczości na urządzeniach, które go obsługują. Wykrywanie douszne działa dobrze, szybko wstrzymując utwory po usunięciu jednej słuchawki i nie uruchamiają się przypadkowo.
Główną wadą użytkowników Androida, którzy nie korzystają z telefonu Huawei, jest to, że musisz pobrać pakiet APK ze strony internetowej Huawei (lub za pośrednictwem Galery App). Wersja w sklepie Google Play nie została zaktualizowana, ponieważ firma została objęta ograniczeniami handlowymi przez USA. Szacuje się, że czas rozmów na baterii wynosi od 3,5 do 4,5 godziny, w zależności od tego, czy funkcja ANC jest włączona.Szybkie ładowanie przez USB-C oznacza, że ​​dziesięć minut na zasilaniu sieciowym wystarczy na około dwie godziny słuchania.

HUAWEI FreeBuds Pro 2 recenzja
Dźwięk

Dzięki trzem mikrofonom dostrojonym do zakresu częstotliwości 50-3000 Hz, Huawei uważa, że ​​FreeBuds Pro 2 mają maksymalną głębokość redukcji szumów na poziomie 47 dB – to 15% więcej niż FreeBuds Pro, jeśli chodzi o wyciszanie odgłosów świata zewnętrznego. Subiektywnie FreeBuds Pro 2 wykonuje świetną robotę. Dźwięki w tle o niskiej częstotliwości w transporcie publicznym są prawie całkowicie wyeliminowane, nawet radząc sobie z nagłymi głośnymi dźwiękami. Podwójne przetworniki zapewniają cudownie wciągający dźwięk, z wyraźnymi tonami wysokimi i czystym wokalem, z równą mocą uderzającego basu.

Werdykt

Dzięki genialnemu dźwiękowi i bardzo skutecznej redukcji szumów Huawei FreeBuds Pro 2 to doskonały zestaw prawdziwych bezprzewodowych słuchawek dousznych. Żywotność baterii jest prawie taka sama jak w przypadku reszty klasy, a sterowanie gestami jest jednym z lepszych, z których korzystaliśmy. Z całą pewnością najnowszy model słuchawek od Huawei to urządzenie, które zaznaczy swoją obecność na rynku i ciężko przejść obok nich obojętnie jeżeli szukamy dobrego sprzętu do słuchania muzyki z ANC.

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?