Recenzja SPC Gear AXIS – mikrofon do wszystkiego!

Planujesz rozpocząć swoją karierę jako streamer, YouTuber, chcesz stworzyć swój własny podcast czy też po prostu używasz mikrofonu do komunikacji w grze? Niezależnie od tego w jakiej dziedzinie, Twój mikrofon powinien spełniać powierzoną mu rolę. SPC Gear po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i stworzyli model AXIS, który ma być wszechstronny i dla każdego. Czy tak jest w praktyce? Zapraszam do recenzji.

Design i technologia

SPC Gear AXIS możemy dostać w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej oraz kultowej Onyx White – wzorowanej na białej odmianie onyksu – bardzo wytrzymałego i rzadkiego minerału. Cała konstrukcja wykonana została z metalu i sprawia wrażenie bardzo wytrzymałej i solidnej. Od spodu zostały umieszone specjalne gumki antypoślizgowe, które zapewniają stabilne ułożenie na naszym biurku i nie pozwalają na przypadkowe przemieszczanie się mikrofonu.

 

Nie mogło również zabraknąć podświetlenia RGB, jak na markę gamingową przystało – do wyboru mamy kilka trybów podświetlenia jednokolorowego oraz tzw. fade – kolory przechodzą falą. Do tego otrzymujemy pokrętło umożliwiające dostosowanie głośności nagrywania, wyjście minijack 3,5 mm do podłączenia słuchawek oraz potencjometr do sterowania głośnością odtwarzanego dźwięku.

Zobacz również: Recenzja SPC Gear GK630 TKL Onyx White – ładniejszej nie znajdziesz!

Sposób montażu Plug & Play mikrofonu SPC Gear AXIS jest dziecinnie prosty – w zestawie otrzymujemy mikrofon, który przychodzi do nas w jednej części, kabel USB- C do zasilania oraz instrukcje obsługi – podłączamy do jednego z naszych portów USB i już możemy działać.

Zmienna kierunkowość

Zdecydowanie najciekawszą funkcją, którą SPC Gear umieściło w mikrofonie AXIS jest zmienna kierunkowość – polega to na tym, że za pomocą jednego guzika na mikrofonie wybieramy kierunek nagrywania. Tryb kardioidalny (czyli zbierany jest dźwięk z przodu mikrofonu) najlepiej sprawdzi się podczas rozgrywek z naszymi znajomymi, streamowania czy też nagrywania filmów na YouTube – mikrofon w tym trybie skupia się na naszym głosie (dźwięku, który chcemy nagrać) i jest to sygnalizowane za pomocą jednej z czterech lampek umieszczonych na górze.

Dwukierunkowa rejestracja (przód, tył) idealnie sprawdzi się do nagrywania podcastów, zaś tryb Stereo świetnie sprawdzi się podczas rejestrowania wokali wraz z muzyką na żywo. Poniżej możecie sprawdzić dwie próbki dźwięku nagrane mikrofonem SPC Gear AXIS oraz zwykłym mikrofonem dołączonym do zestawu słuchawkowego.

Jakość dźwięku po odsłuchaniu obu nagrań nie pozostawia żadnych wątpliwości. Dźwięk jaki rejestruje mikrofon AXIS jest nad wyraz czysty i głęboki. Dzięki zmiennej kierunkowości podczas rozgrywek ze znajomymi nie są zbierane niechciane dźwięki z otoczenia czy też nie przebijają się kliknięcia klawiatury. Zaznaczam, że dźwięk zarejestrowany na nagraniu nie był poddany żadnej obróbce czy też nie był użyty żaden filtr zmieniający głos.

Dotykowy przycisk wyciszania

Na górze mikrofonów AXIS znajduje się dotykowy przycisk do wyciszania. Dogodna lokalizacja przycisku pozwala szybko wygłuszyć mikrofon podczas rozgrywki bez sięgania do skrótu klawiszowego na klawiaturze lub też minimalizowania gry. To, czy mikrofony są wyciszone, można z łatwością rozpoznać na podstawie czerwonego podświetlenia diod LED na górze konstrukcji oraz perforowanej części obudowy.

Podsumowanie

Mikrofon SPC Gear AXIS to bardzo dobra propozycja praktycznie dla każdego, niezależnie od tego czy będziemy nim rejestrować dźwięk podczas stramowania czy prowadzić rozmowy ze znajomymi w grze. Firma SPC Gear postawiła na wszechstronności i te właśnie słowo najlepiej opisuje ich produkt. Jeżeli więc stoicie przed wyborem zakupu mikrofonu i zastanawiacie się nad tym modelem – z pełną powagą mogę polecić ten sprzęt.

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, , , , ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo