REKLAMA

Recenzja Xiaomi Mi Electric Scooter 3 – hulajnoga warta swojej ceny?

Hulajnogi elektryczne z dnia na dzień stają się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego – w końcu to prosty, szybki i wygodny środek transportu. Dziś przyjrzymy się kolejnemu modelowi z serii hulajnóg elektrycznych od Xiaomi. Czy Mi Electric Scooter 3 to model warty polecenia?

REKLAMA

Zanim przejdziemy do omówienia samych wrażeń z jazdy, przyjrzyjmy się specyfikacji zaczerpniętej ze strony producenta:

REKLAMA

Design

Dane techniczne to nie wszystko. Jeśli myślimy o kupnie hulajnogi, zwracamy również uwagę na to, jak wygląda. A w tym wypadku design robi wrażenie. Do testów otrzymałem hulajnogę w kolorze Onyx Black i muszę powiedzieć, że projektanci wykonali kawał dobrej roboty.

Prostota użytkowania

Po otworzeniu pudełka wystarczyło dokręcić kilka śrubek, by hulajnoga stała na dwóch kołach. Instalujemy aplikację Xiaomi Home, skanujemy kod QR i… w zasadzie możemy cieszyć się jazdą. Gdy połączymy się ze sprzętem w aplikacji za pomocą Bluetooth czeka na nas kilkuminutowy filmik instruktażowy. Po obejrzeniu go możemy swobodnie użytkować naszą hulajnogę. W aplikacji możecie odblokować lub zablokować silnik oraz sprawdzić poziom naładowania baterii. Oprócz tego można też ustawić sporo innych opcji, w tym na przykład hasło lub intensywność odzyskiwania energii.

Wrażenia z użytkowania

Przed testowaniem Xiaomi Mi Electric Scooter 3 miałem okazję jeździć na innych hulajnogach. I przyznam, że różnica jest ogromna. Niesamowita swoboda, z jaką prowadzi się Mi 3 powoduje, że jazda na niej to czysta przyjemność. Sprzęt dysponuje trzema trybami jazdy – Sport, Drive i Walk. W specyfikacji jest napisane, że ograniczenie prędkości to 20km/h, lecz jadąc sportowym trybem udało mi się wyciągnąć maksymalną prędkość 25km/h. Ten tryb używałem najczęściej, jednak inne również się przydają. W przypadku kiedy załóżmy odprowadzamy kogoś do wybranej lokalizacji, a osoba ta nie ma hulajnogi, tryb walk pozwala na powolną jazdę, dostosowaną do prędkości pieszego. Przednie światło LED pozwoliło mi również przetestować hulajnogę po zachodzie słońca. Oświetlenie jest naprawdę dobre, a dzięki zamieszczonym odblaskom po zmroku powinniśmy być dobrze widzialni dla samochodów.

Zobacz również: Recenzja monitora Lenovo L24i-30. Tania alternatywa dla biurowców?

Czas ładowania baterii jest zaskakująco krótki, jednak i zasięg nie należy do największych – według producenta na jednym ładowaniu pojeździmy do 30km. Taki dystans jednak jest możliwy tylko przy określonych warunkach – gdy użytkownik waży 75 kg, hulajnoga jedzie 15 km/h, w temperaturze 25 stopni C i przy bezwietrznej pogodzie. W praktyce przy moich warunkach bateria starczała mi na około 15- 20km. Jedyną rzeczą do której mogę się przyczepić u hulajnogi Mi Scooter 3 jest dosyć głośna praca silnika i przy mocniejszym hamowaniu – hamulców. Jednak to drobnostka, która nie przyćmiewa całokształtu modelu.

Podsumowanie

Hulajnoga Xiaomi Mi Electric Scooter 3 to według mnie jedna z najlepszych hulajnóg na rynku. Co prawda kosztuje sporo w porównaniu do innych konkurentów, ale zdecydowanie w tym wypadku płacimy za jakość sprzętu. Hulajnoga sprawdzi się idealnie w codziennym użytkowaniu – w drodze do pracy lub po bułki do sklepu. Największym minusem jest zasięg, który nie pozwala na dalsze wypady weekendowe. Jeśli ktoś jest skłonny zapłacić więcej za hulajnogę elektryczną, to uważam, że Xiaomi Mi Electric Scooter 3 to model warty swojej ceny.

 

REKLAMA

Redaktor

Fan technologii, gier i F1. Znajdziecie mnie głównie w działach Moto, Gaming i Testy Sprzętu
Kontakt: b.ostrowski@tech-room.pl

Dodaj komentarz

REKLAMA

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo