Siri od Apple w końcu będzie działać bez połączenia internetowego

Wirtualny asystent Apple – Siri, domyślnie przetwarza dźwięk na urządzeniu w systemie iOS 15, co oznacza, że ​​będziesz mógł korzystać z tej funkcji bez aktywnego połączenia internetowego. Apple twierdzi, że aktualizacja sprawi, że Siri będzie szybsza.

Przetwarzanie dźwięku na urządzeniu sprawi, że korzystanie z Siri będzie bardziej prywatne. Wynika to z ugruntowanej preferencji firmy do wdrażania funkcji uczenia maszynowego na urządzeniu, zamiast wysyłania danych do chmury w celu przetworzenia.

„Rozwiązuje to jeden z największych problemów związanych z prywatnością asystentów głosowych, jakim jest niechciane nagrywanie dźwięku” – powiedział Apple w oświadczeniu prasowym.

Zobacz również: Apple dodaje funkcje prywatności do Mail, Safari

Oczywiście, jeśli nie masz połączenia z Internetem, nie będziesz w stanie wykonywać niektórych funkcji Siri, takich jak wyszukiwanie w Internecie. Możesz jednak używać cyfrowego asystenta Apple do prostych zadań nawigacyjnych, takich jak sterowanie muzyką, otwieranie aplikacji, ustawianie minutników i tak dalej. Udostępnienie tych funkcji w trybie offline jest również świetnym krokiem w kierunku ułatwień dostępu.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?