Smart Air Purifier 4 – testujemy nowy oczyszczacz od Xiaomi

Coraz częściej zwraca się uwagę na jakość powietrza w naszym otoczeniu. Zwłaszcza, gdy dni są coraz chłodniejsze, z każdym tygodniem wzmagając zapotrzebowanie na ogrzewanie pomieszczeń. Niezależnie od tego, czy chodzi o warunki biurowe, czy komfort w domowym zaciszu, warto rozważyć zakup porządnego oczyszczacza powietrza. Na ratunek przybywa chociażby Xiaomi, a my sprawdzamy jego optymalną ofertę – Smart Air Purifier 4 Pro.

Kształt i kolorystyka modelu praktycznie nie odbiega od tego, co znamy z oferty marki. Biały konstrukt w kształcie prostopadłościanu jest w tym przypadku posiada rzecz jasna nieco większe gabaryty, by producent mógł zapewnić odpowiedni potencjał. W żaden sposób jednak nie przeszkadzało mi to w trakcie codziennych czynności, a jego neutralna stylistyka powinna wtopić się w większość salonów. Jeśli chodzi o najważniejsze elementy, duży wylot powietrza skierowany jest w górę urządzenia, otwory wlotowe zaś umieszczone zostały w dolnej części konstrukcji Smart Air Purifier 4 Pro – za nimi zresztą znajdziemy cylindryczny filtr powietrza 3w1. Z przodu oczyszczacza znajdziemy przyciski zasilania i zmiany trybu pracy, a także wyświetlacz OLED, informujący nas o takich rzeczach, jak temperatura, poziom stężenia pyłów czy wilgotność.

Pierwsze uruchomienie nie powinno sprawić nikomu większych kłopotów (w razie czego mamy także czytelną instrukcję). Po zamontowaniu i uruchomieniu w zasadzie nie trzeba koniecznie nic robić. Ale gdyby ktoś potrzebował specjalnych modyfikacji, zawsze pojawia się opcja zainstalowania aplikacji Xiaomi Home. Za jej pośrednictwem możemy między innymi tworzyć harmonogramy pracy, regulować działanie jonizatora, a nawet zarządzać całością przez Internet. Drobną niedogodnością jest obsługiwanie jedynie poprzez sieci 2,4 Ghz, ale na dłuższą metę to wystarczało do kompleksowej regulacji. Najważniejsze, że aplikacja jest bardzo łatwa w użyciu i bardzo intuicyjna. Kto posiada inne inteligentne urządzenia Xiaomi, może je również połączyć ze Smart Air Purifier 4 Pro – co stanowi dodatkową zaletę.

Przede wszystkim jednak sprzęt Xiaomi sprawuje się naprawdę bardzo dobrze. Na wstępie zwróciłem uwagę na to, że Smart Air Purifier 4 Pro jest niemal bezgłośny w trybie automatycznym – a ten w głównej mierze był mi potrzebny. Oczywiście inne mogą już niekiedy alarmować, co należy wziąć pod uwagę przed potencjalnym zakupem. Ale jeżeli mówimy o samym oczyszczaniu, robi to spore wrażenie – wydajność to aż 500 m³/h, sprawiając, że to z automatu konkurencyjny oczyszczacz, który spełnia nawet najbardziej rygorystyczne wymagania klientów.

Podsumowanie: Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro to zdecydowanie jeden z najlepszych oczyszczaczy powietrza na rynku w swoim przedziale. Takie elementy, jak wygląd, wykonanie czy prostota pod kątem używania to bezapelacyjne atuty, które trudno zignorować. Pewny tryby mogą być dla niektórych zbyt głośne, a siec obsługuje zaledwie Wi-Fi 2,4 GHz, aczkolwiek osobiście zaliczam je do stosunkowo niewielkich minusów – szczególnie na tle zalet. Zdecydowania jest to zatem górna półka.

Author avatar

Zastępca redaktora naczelnego
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo