Szukasz TV do oglądania EURO 2020? Sprawdź funkcje telewizorów LG OLED

Trwa wyczekiwane przez wszystkich fanów piłki nożnej – EURO 2020. W związku z tym wydarzeniem warto zagłębić się w funkcje obecnego telewizora lub zastanowić się nad zakupem TV, który będzie spełniał nasze oczekiwania i nie pozwoli przegapić żadnej akcji na murawie.

Czym się kierować przy wyborze dobrego TV do oglądania sportu?

Podstawą na pewno jest szybka matryca – telewizory OLED od LG z serii G1 Gallery oraz C1 oferują już odświeżanie na poziomie 120 Hz przy rozdzielczości 4K co przekłada się na płynny i wyraźny obraz w każdej sytuacji, a docenią go jeszcze bardziej miłośnicy sportu oraz filmów sportowych.

Dedykowane funkcje

OLED Motion Pro to zaawansowana technologia prezentacji ruchu, która zmniejsza rozmycie, dostarczając jeszcze płynniejszy i wyraźniejszy obraz. Dzięki temu dostrzeżemy każdy błyskawiczny i najdrobniejszy ruch w nawet najbardziej dynamicznym wydarzeniu sportowym.

Telewizory LG posiadają również funkcję Alert Sportowy dzięki, której można ustawić powiadomienia przed, w trakcie oraz po zakończeniu meczu – podczas EURO i innych sportowych wydarzeń to bardzo przydatny dodatek, który nie pozwoli przegapić żadnego ważnego spotkania.

Szybki procesor

Procesor to często pomijany przy zakupie telewizora parametr, , a tak naprawdę stanowi on trzon dobrego i wieloletniego funkcjonowania naszego Smart TV. Gdy weźmiemy pod uwagę rozdzielczość 4K, odświeżanie 120 Hz oraz szereg funkcji dbających o poprawę jakości naszego obrazu, może okazać się, że niektóre propozycje od producentów mogą złapać zadyszkę. Do takich parametrów LG stworzyło najlepszy w swojej klasie Procesor α9 Gen4 AI,  wzbogacony o innowacyjne funkcje np. AI Picture Pro, która rozpoznaje na ekranie twarze i sylwetki osób. Funkcja ta rozróżnia także pierwszy plan i tło, przetwarzając każdy obiekt niezależnie, aby uzyskać bardziej przestrzenny efekt wizualny. Procesor α9 Gen4 AI rozpoznaje także gatunek prezentowanej treści (sport, film, gra), co pozwala na dalsze optymalizowanie jakości obrazu przy uwzględnieniu natężenia światła w pokoju (wbudowany czujnik światła). Z kolei Funkcja AI Sound Pro tworzy wirtualny dźwięk 5.1.2-kanałowy, co oznacza, że fascynujące brzmienie i efekty przestrzenne usłyszymy przy użyciu głośników telewizora.

4K HDR – sport i nie tylko

4K HDR wykorzystamy nie tylko przy sportowych rozgrywkach, ale mocno docenimy ten tryb również przy oglądaniu filmów lub seriali z popularnych serwisów streamingowych typu Netflix czy YouTube. Dodając do tego najnowszą wersję funkcji Dolby Vision IQ oraz perfekcyjny dźwięk Dolby Atmos – otrzymujemy kompletny i wszechstronny Smart TV.

Nie zapominajmy o zdrowiu!

Bardzo istotnym elementem, o którym wiele osób zapomina lub nie ma świadomości tematu, jest ochrona naszego wzroku. Telewizory LG OLED otrzymały certyfikat organizacji TÜV Rheinland potwierdzający brak migotania obrazu i niski poziom (zaledwie 29 proc.) emisji niebieskiego światła szkodliwego dla oczu, a także brak zagrożenia fotobiologicznego. Dodatkowo telewizory LG to urządzenia ekologiczne, do produkcji których wykorzystuje się najmniej szkodliwych tworzyw (certyfikat SGS Eco Product).

Rozmiar ma znaczenie

Każdy z nas uwielbia oglądać widowiska sportowe (i nie tylko) na wielkim ekranie.  Wymieniony wyżej model z serii G1 Gallery jest dostępny w trzech rozmiarach – 55, 65 oraz 77 cali. Natomiast OLED z serii C1 zaczyna się od 48 cali, a kończy na gigantycznych 83 calach – a to już wielkość ekranu, która może być marzeniem każdego miłośnika filmów.

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?