Wkrótce będziesz mógł używać swojego iPhone’a zamiast paszportu

Apple ogłosił nadchodzącą aktualizację swojej aplikacji Wallet, która pozwoli używać iPhone’a jako cyfrowej identyfikacji na wybranych lotniskach w USA. Firma pokazała, w jaki sposób będziesz w stanie zeskanować prawo jazdy lub identyfikator stanu w uczestniczących stanach USA, które następnie zostaną zaszyfrowane i przechowywane w bezpiecznej enklawie iPhone’a. Firma twierdzi, że współpracuje z TSA, aby umożliwić używanie iPhone’a do identyfikacji w punktach kontroli bezpieczeństwa na lotniskach.

Oprócz bezpiecznego identyfikatora, Apple twierdzi, że pracuje nad umożliwieniem hotelom dystrybucji kluczy do kart do pokoju za pośrednictwem Apple Wallet, umożliwiając odebranie klucza do pokoju przed przybyciem do hotelu. Ogłoszono również, że w aplikacji Portfel pojawią się klucze do domu i do pracy. Apple twierdzi, że nowa funkcja kluczy pojawi się również w Apple Watch.

Apple dodaje również funkcje odblokowywania samochodów BMW i innych producentów za pomocą chipa, który można znaleźć w nowych iPhone’ach i zegarkach Apple.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?