Riot Games i studio animacji Fortiche kontynuują współpracę!

Riot Games, deweloper i wydawca znany z gry League of Legends oraz serialu animowanego Arcane, ogłosił dziś zacieśnienie współpracy i kolejne inwestycje w Fortiche, studio animacji odpowiedzialne za Arcane i wielu filmów związanych uniwersum League of Legends.

Zgodnie z warunkami inwestycji, która miała miejsce na początku tego roku, Riot posiada obecnie znaczący, niekontrolujący pakiet udziałów w Fortiche. Riot i Fortiche współpracują przy tworzeniu animacji już od prawie dekady. Po raz pierwszy, przy tworzeniu teledysku do Get Jinxed (z udziałem Djerva), aby uczcić wprowadzenie na rynek kultowego czempiona – Jinx. Inne znaczące kolaboracje Riotu i Fortiche to: „WARRIORS” i „Enemy” (oba z udziałem Imagine Dragons);Seconds (filmik przedstawiający Ekko, którego widzimy również w Arcane); „POP/STARS” (z udziałem Madison Beer, (G)I-DLE i Jaira Burns jako wirtualnego zespołu K-popowego K/DA); oraz RISE (hymn Mistrzostw Świata League of Legends 2018 z udziałem Glitch Mob, Mako i The Word Alive).

Fortiche ściśle współpracował z Riotem podczas wczesnych prac nad pomysłami i storyboardami do Arcane oraz był kluczowym partnerem podczas całego rozwoju serialu. Riot i Fortiche współpracują obecnie nad drugim sezonem Arcane, jak również nad innymi projektami, które zostaną ogłoszone w przyszłości.

Arcane miało swoją premierę w listopadzie w serwisie Netflix na całym świecie i Tencent Video w Chinach. Serial utrzymywał się na pierwszym miejscu oglądalności przez trzy tygodnie z rzędu, trafiając do Top 10 w ponad 52 krajach i utrzymując rzadki wynik 100% krytyków na Rotten Tomatoes. Serial otrzymał ostatnio dziewięć nominacji do 49. dorocznej nagrody Annie, co czyni go najczęściej nominowanym serialem roku w takich kategoriach, jak najlepsza telewizja/medium dla szerokiej publiczności, najlepszy projekt postaci i najlepszy scenariusz. Utwór „Enemy„, singiel Imagine Dragons z oryginalnej ścieżki dźwiękowej, osiągnął ponad miliard odtworzeń i trafił na 1. miejsce rockowej listy przebojów Billboardu.

“Współpraca z Riot Games, zwłaszcza przy Arcane sprawiła, że Fortiche Production stało się ważnym graczem na międzynarodowej scenie animacji. Riot Games obdarzając nas zaufaniem dało nam środki do realizacji naszych wspólnych pomysłów i pokazało, że możliwe jest oferowanie nowych treści, które mogą dotrzeć do szerokiej publiczności. W 2023 roku będziemy świętować dziesięć lat współpracy: nie ma lepszego sposobu na symbolizowanie zaufania i ambicji naszych dwóch firm niż to porozumienie!” – powiedzieli Pascal Charrue, Jérôme Combe oraz Arnaud Delord, współzałożyciele Fortiche.

„Fortiche jest naszym niezwykle istotnym partnerem od dawna, ale dopiero ta umowa gwarantuje, że będziemy współpracować przez kolejne dekady” – powiedział Nicolo Laurent, CEO Riotu. „Stawiamy wysoką poprzeczkę wszystkim, z którymi współpracujemy i chcemy by zawsze na pierwszym miejscu stawiali graczy, rozumieli ich potrzeby i to na nich się koncertowali. Fortiche od pierwszego dnia jest przykładem podejścia Player Experience First. Jesteśmy dumni z Arcane, ale wiemy, że najlepsze dopiero przed nami.”

arcane riot games

ARCANE (L to R) : HAILEE STEINFELD as VI, ELLA PURNELL as JINX in ARCANE Cr. NETFLIX © 2021

Arcane to opowieść o delikatnej równowadze między bogatym Piltover i obskurnym Zaun. Napięcie między tymi miastami rośnie, gdy w Piltover wynaleziona zostaje nowa technologia, która pozwala każdemu śmiertelnikowi kontrolować magiczną energię, a w Zaun — nowa substancja zmieniająca ludzi w potwory. Rywalizacja między nimi rozdziela rodziny i przyjaciół. W Arcane ożywają relacje, które ukształtowały niektórych znanych bohaterów League of Legends, takich jak Vi, Jinx, Caitlyn, Jayce i Viktor. W złożonym świecie animowanego serialu, którego akcja toczy się w uniwersum gry League of Legends, nie brakuje trudnych decyzji, zapierających dech w piersiach animacji i wciągających opowieści.

Zobacz również: League of Legends – nadchodzą spore zmiany?


Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Fan muzyki, Marvela i marki Apple. Piszę również na MoviesRoom.pl. Zbieram komiksy i płyty winylowe.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?