NASA opóźnia historyczny pierwszy lot helikoptera Ingenuity na Marsie

Wygląda na to, że będziemy musieli trochę poczekać, aby zobaczyć helikopter latający po Marsie. NASA postanowiła przesunąć pierwszy eksperymentalny lot śmigłowca Ingenuity Mars z powodu alarmu bezpieczeństwa podczas testu wirowania wirników Ingenuity z dużą prędkością, podała agencja kosmiczna w sobotę.

Lot, pierwotnie zaplanowany na niedzielę, odbędzie się „nie wcześniej niż 14 kwietnia”, w środę, podała agencja kosmiczna w oświadczeniu. Ale helikopter jest „bezpieczny i zdrowy”, powiedziała NASA. Podczas piątkowego testu wirnika „sekwencja poleceń sterująca testem zakończyła się przedwcześnie z powodu wygaśnięcia timera„ watchdoga ”, podała NASA w aktualizacji statusu. „Stało się to podczas próby przejścia komputera pokładowego z trybu„ Pre-Flight ”do trybu„ Flight ”.

Agencja kosmiczna powiedziała, że ​​zespół Ingenuity diagnozuje problem i zmieni harmonogram testu wirnika na podstawie jego ustaleń. NASA wcześniej stwierdziła, że ​​data lotu Ingenuity może się zmienić, gdy inżynierowie wprowadzą poprawki i przejdą kontrole przed lotem.

Źródło: cnet

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?