Sony A7 IV – data premiery i przecieki

W tym roku widzieliśmy lawinę aparatów z najwyższej półki, od Sony A1 i Fujifilm GFX100S, ale największym, który większość z nas kupiłaby, jest podobno Sony A7 IV, który ma być następcą klasycznego Sony A7 III.

Kiedy pojawił się w kwietniu 2018 roku, Sony A7 III był przełomowym aparatem z kilku różnych powodów. Po pierwsze, umocniło to pozycję Sony na mapie jako profesjonalnej marki aparatów fotograficznych, z którą należy się liczyć. Ale zmieniło to również to, czego mogliśmy się spodziewać po pełnoklatkowym aparacie o wartości 2000 USD / 2000 GBP. Szczerze mówiąc, nie miał sobie równych u żadnego z jego rywali i pozostaje jednym z najlepszych aparatów, jakie można dziś kupić. Ale biorąc pod uwagę swój wiek, A7 III również pozostaje w tyle za coraz gorętszą konkurencją pełno klatkową w niektórych obszarach. Dlatego cieszymy się, widząc rosnące plotki o Sony A7 IV.

Te plotki nie zostały jeszcze w pełni potwierdzone, ale już możemy nakreślić rozsądny obraz tego, co prawdopodobnie zaoferuje aparat. Podobnie jak jego poprzednik, Sony A7 IV prawdopodobnie będzie aparatem, który koncentruje się na jakości obrazów i filmów, które produkuje, pozostawiając części, takie jak EVF i ekran LCD, z mniej niż ultra-wysokiej klasy komponentami, aby zachować rozsądną cenę. Ale spodziewamy się również znacznych ulepszeń we wszystkich obszarach, w tym nowego czujnika.

Jeśli najnowsze plotki są prawdziwe, spodziewamy się, że Sony A7 IV pojawi się w drugiej połowie 2021 roku i jego ceny będą oscylować koło 2500$ czyli nieco więcej od swojego poprzednika. 

Źródło: techradar

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?