Xiaomi Mi 11 Ultra – Szczytowe osiągnięcie fotografii mobilnej?

Xiaomi ogłosiło globalną premierę Mi 11 Ultra, swojego najbardziej zaawansowanego flagowca, który może zrewolucjonizować fotografię i filmowanie w smartfonach. Mi 11 Ultra wykorzystuje zupełnie nowy sensor Samsung GN2. Każdy z trzech tylnych aparatów można nazwać głównym a efekty ich pracy sprawiły, że urządzenie Xiaomi jest na czele serwisu DXOMARK porównującego jakość mobilnych aparatów.

Dzięki wyświetlaczowi o rozdzielczości WQHD+, odświeżaniu 120 Hz, technologii DotDisplay i zakrzywionemu z czterech stron ekranowi, ładowarce 67 W, przewodowemu i bezprzewodowemu szybkiemu ładowaniu oraz zgodności z normą IP682, Mi 11 Ultra staje się urządzeniem wyjątkowym – nikt do tej pory nie upakował tylu technologii w jednej obudowie.

Aparat dla profesjonalisty

Mi 11 Ultra stawia wyzwanie profesjonalnej fotografii mobilnej, w pewnym sensie kontynuuje tradycję Mi 10 Ultra. Doskonały sprzęt i oprogramowanie zapewniły mu najwyższe miejsce w rankingu DXOMARK.

Główny aparat urządzenia o rozdzielczości 50 MP wykorzystuje największy obecnie na rynku czujnik kamery smartfonu, GN2 firmy Samsung. Ten sensor opracowany wspólnie przez Xiaomi i Samsunga jest pierwszym, który osiągnął rozmiar 1/1,12 cala i jest w stanie rejestrować piksele o wielkości 2,8 μm i łączyć odczyty z czterech pikseli w jeden. Sterowany przez algorytm Xiaomi do fotografii nocnej jest w stanie bez wysiłku zarejestrować jasne i szczegółowe obrazy przy zaledwie 0,02 luksa światła. Mi 11 Ultra jest również pierwszym smartfonem Xiaomi, w którym zastosowano wielopunktowy, bezpośredni, laserowy system ustawiania ostrości Time-of-Flight, który wykorzystuje dokładną, 64-strefową mapę głębi.

Mi 11 Ultra jest wyposażony w obiektyw peryskopowy 48 MP z 5-krotnym zoomem optycznym, zdolny również do 10-krotnego zoomu hybrydowego i 120-krotnego zoomu cyfrowego. Ultraszerokokątna kamera 48 MP jest równie potężna. Wykorzystuje sensor Sony IMX586 i pozwala na uchwycenie kąta widzenia 128 stopni. Optyka jest wspierana przez zaawansowany algorytm oraz AI, które eliminują błędy, aberracje i niedoskonałości obrazu.

Mi 11 Ultra wykorzystuje cenione technologie Dual Native ISO Fusion i Stagger-HDR, które zadebiutowały w Mi 10 Ultra.

Urządzenie radzi sobie równie znakomicie podczas nagrywania filmów. Wszystkie trzy kamery telefonu obsługują wideo 8K 24 fps, a główna kamera obsługuje Staggered-HDR zapewniając doskonałą jakość obrazu oraz dokładne, dynamiczne odwzorowanie światła i cienia.

Wyświetlacz – najlepiej z każdej strony

Mi 11 Ultra jest wyposażony w 6,81-calowy wyświetlacz AMOLED, odświeżany z częstotliwością 120 Hz, o rozdzielczości WQHD+. Szkło ekranu jest zakrzywione z czterech stron, a dodatkowy kontrast jest uzyskany dzięki nowej warstwie odblaskowej z materiału E4. Wyświetlacz daje 1700 nitów szczytowej jasności i może odwzorować 1,07 miliarda kolorów, umożliwiając bardziej naturalną gradację kolorów, mniej zniekształceń i bardziej żywe kolory.

Wsparcie dla Dolby Vision i HDR10+ oznacza najwyższą jakość obrazu. Rozdzielczość 3200 x 1440, częstotliwość odświeżania 120 Hz i częstotliwość próbkowania dotyku 480 Hz – to są cechy naprawdę topowego wyświetlacza. Dodatkowo, jest on chroniony szkłem Corning Gorilla Glass Victus.

Mała niespodzianka: Mi 11 Ultra ma dodatkowy wyświetlacz z tyłu. Pokazuje on najważniejsze informacje (data, godzina, powiadomienia), może również służyć jak lusterko do selfie.

Audio na podium

Współpraca z Harman Kardon oznacza dźwięk na najwyższym poziomie. W Mi 11 Ultra zastosowano nietypowy, bardzo efektywny głośnik 1216P. Amplituda jego membrany to aż 0,8 mm – w praktyce oznacza to, że Mi 11 Ultra gra najgłośniej w branży. Działanie głośnika jest sterowane przez szereg dodatkowych mechanizmów programowych. Smartfon potrafi zmieniać parametry audio tak, żeby dostosować się np. do pomieszczenia, w którym go używamy.

Pełna bateria w pół godziny

Mi 11 Ultra można ładować prądem 67 W, zarówno w trybie przewodowym, jak i bezprzewodowym. Warto wspomnieć, że dla ładowania bezprzewodowego 67 W to obecnie rekord branży. Akumulator o pojemności 5000 mAh ładuje się w ciągu zaledwie 36 minut1, praktycznie nie ma różnicy pomiędzy przewodowym i bezprzewodowym ładowaniem.

Mi 11 Ultra ma autorską technologię 6x supercharge, zupełnie nowy zintegrowany obwód ładowania bezprzewodowego, a także technologię wielopoziomowej kontroli prądu, która pozwala na 10-procentowy wzrost prędkości ładowania1.

Bateria w Mi 11 Ultra wykorzystuje nowy typu materiału: katody z nano tlenku krzemu drugiej generacji. Materiał ten ma dziesięciokrotnie większą zdolność magazynowania jonów litu niż tradycyjne katody grafitowe, skutecznie zwiększając gęstość przechowywania energii i skutecznie rozwiązując problemy z długimi, energochłonnymi obwodami.

Ceramiczna konstrukcja + IP68

Mi 11 Ultra ma ceramiczną tylną obudowę, która świetnie się sprawdza – jest miła w dotyku, ale jednocześnie nie wyślizguje się z uchwytu i nowocześnie wygląda. Urządzenie jest dostępne w dwóch kolorach: Ceramic White i Ceramic Black.

Mi 11 Ultra jest odporne na pył i wodę (IP682). Wykorzystuje system wyrównywania ciśnienia wewnątrz obudowy. Ceramiczne plecki w Mi 11 Ultra mają mniejszy promień ugięcia, zmniejszony z 0,2 mm do 0,1 mm. Urządzenie zostało przetestowane pod kątem odporności na zanurzenie w słodkiej wodzie na głębokość do 1,5 m przez 30 minut. Ma kontrolę wilgotności portu ładowania.

Snapdragon 888 na zimno

Mi 11 Ultra jest napędzany przez Snapdragona 888. Typ pamięci RAM to LPDDR5, pamięć na dane jest zgodna ze specyfikacją UFS 3.1. W modelu Ultra debiutuje nowe, trójfazowe chłodzenie Xiaomi. Tradycyjna pasta termiczna procesora została zmieniona na materiał zmiennofazowy, który może pochwalić się wyższą wydajnością i lepszymi właściwościami otulającymi, zwiększając przewodność cieplną o 100%1. Dzięki temu trójfazowemu systemowi chłodzenia Mi 11 Ultra ma najwyższą wydajność. Tryb GameTurbo 4.0 oznacza superwydajność nawet w najbardziej wymagających grach.

Mi 11 Ultra ma 12 GB RAM-u i 256 GB pamięci masowej będzie nas kosztować 1199 €

Źródło: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?