Xiaomi ogłasza Mi Mix 4 z kamerą pod wyświetlaczem

Xiaomi ogłosiło Mix 4, pierwszy telefon z serii Mi Mix, który zostanie zapowiedziany od prawie trzech lat. Telefony Mix zawsze dotyczyły projektów z bez ramkowymi ekranami, a Mix 4 kontynuuje ten pomysł, komercjalizując technologię, nad którą Xiaomi pracuje od dawna: aparat do selfie, który znajduje się bezpośrednio pod ekranem.

Xiaomi nazywa tę technologię CUP (Camera Under Panel), chociaż jest ona podobna do kamer do selfie pod wyświetlaczem, które widzieliśmy od innych firm. Podobnie jak ostatnie wysiłki Oppo i ZTE, ekran Mix 4 ma obszar 400 ppi, który przepuszcza światło do aparatu do selfie, który Xiaomi opisuje jako „praktycznie niewidoczny”. Aparat ma 20 megapikseli, a wyświetlacz to zakrzywiony panel OLED o przekątnej 6,67 cala 120 Hz i rozdzielczości 1080p.

Mix 4 to pierwszy telefon z nowym procesorem Snapdragon 888 Plus firmy Qualcomm, przyspieszoną wersją flagowego układu 888 o najwyższej częstotliwości taktowania 3 GHz. (Honor powiedział już, że będzie używał 888 Plus w Magic 3, ale ten telefon nie został jeszcze ujawniony w całości.) Procesor jest sparowany z 8 GB lub 12 GB pamięci RAM i 128 GB, 256 GB lub 512 GB pamięci.

Zobacz również: Monitor gamingowy Huawei MateView GT Standard Edition w nowej ofercie

System kamer skupia się wokół 108-megapikselowego czujnika Samsung HMX, co sugeruje podobną lub identyczną wydajność do nieco przestarzałego, ale wciąż całkiem niezłyego Mi 11. Jest też 13-megapikselowy ultraszeroki i 8-megapikselowy teleobiektyw peryskopowy 5x. Mix 4 ma baterię o pojemności 4500 mAh, która może ładować do 120 W przewodowo i 50 W bezprzewodowo. To nie jest pierwszy telefon Xiaomi z szybkim ładowaniem 120 W, ale może być najszybszy — Xiaomi twierdzi, że bateria zostanie w pełni naładowana w mniej niż 15 minut, w porównaniu do 23 minut w przypadku zeszłorocznego Mi 10 Ultra. Tymczasem bezprzewodowe ładowanie 50 W zajmie 28 minut, aby osiągnąć 100%.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?