Xiaomi pobija rekord w najszybszym ładowaniu baterii w telefonie!

Wiele flagowych telefonów ładuje się już bardzo szybko, ale wygląda na to, że Xiaomi Mi 12 – lub inny nadchodzący telefon Xiaomi – może przenieść te prędkości na zupełnie nowy poziom.

To dlatego, że marka udostępniła na Twitterze film pokazujący nową technologię ładowania o nazwie Xiaomi HyperCharge, która oferuje ładowanie przewodowe 200 W i ładowanie bezprzewodowe 120 W. Na przewodowym froncie, według Xiaomi, wystarczy to, aby naładować baterię 4000 mAh od zera do 100% w zaledwie osiem minut. Najwyraźniej może dojść do 10% w 44 sekundy, a 50% w trzy minuty.

Jeśli zdecydujesz się na połączenie bezprzewodowe, przypuszczalnie możesz uzyskać 10% naładowania w ciągu jednej minuty, 50% w siedem minut i 100% w 15 minut. Jest to niesamowicie szybkie i oznacza, że ​​cykle ładowania nie były jeszcze, aż tak krótkie! 

Zobacz również: Intel zapowiada najszybszy procesor do nowych laptopów

Jak dotąd nie jest określone, kiedy zobaczymy tę technologię fizycznie w telefonach, ale biorąc pod uwagę, że Xiaomi prezentuje ją już jako ukończoną funkcję, możemy nie czekać zbyt długo. Może więc zobaczymy to w gamie Xiaomi Mi 11T (prawdopodobnie we wrześniu) lub na Xiaomi Mi 12 (prawdopodobnie pojawi się na początku 2022 r.).

Źródło: techradar

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?