Xiaomi zapowiada aparat obiektywem liquid w nadchodzącym Mi Mixie

Nadchodzący telefon Xiaomi Mi Mix będzie zawierał aparat z płynnym obiektywem. Jak sama nazwa wskazuje, soczewka zazwyczaj zawiera warstwę cieczy, a ostrość i ogniskowa soczewki są zmieniane przez przyłożenie napięcia elektrycznego.

Xiaomi twierdzi, że obiektyw pozwoli jednej kamerze zrobić wszystko, od teleobiektywu po zdjęcia makro, a także zaoferować szybki autofokus. Telefon ma zostać zaprezentowany 29 marca. Soczewki płynne są dostępne od wielu lat, ale zwykle znajdują się w zastosowaniach przemysłowych, w których tradycyjne soczewki z ruchomymi częściami mechanicznymi mogą się zbyt szybko zużywać. Ale ich kompaktowy rozmiar i wszechstronność sprawiają, że są atrakcyjną perspektywą dla smartfonów. Teoretycznie jeden aparat z płynnym obiektywem mógłby łączyć kilka aparatów, które znajdują się z tyłu większości flagowych smartfonów.

Ciekłe soczewki pasują do linii Xiaomi Mi Mix, która przez lata zawierała kilka ładnych eksperymentalnych projektów. W 2018 roku Mi Mix 3 był jednym z pierwszych telefonów, które zaoferowały mechaniczny, przesuwany aparat do selfie, a w następnym roku zaprezentował Mi Mix Alpha, który miał ekran otaczający prawie całe urządzenie.

Źródło: theverge

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt:
d.nowak@tech-room.pl
tel. 530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Rozrywka

Wejdź do świata filmów i seriali na: Movies Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?